piątek, 1 stycznia 2016

,,Zwierzęta domowe", ,,Małe zwierzęta. W ZOO", ,,Zwierzęta w domu", ,,Moi przyjaciele. Misie", ,,Najlepszy przyjaciel"

Dziś przedstawiam Wam trzy całościowo kartonowe książeczki o zwierzętach. Każda z nich jest inna. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich swojego faworyta.


Wydawnictwo: Martel
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 18
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Książeczka jest malutka, rozkładana jak harmonijka. Kupiłam ją za kilka złotych. Każda strona to inne zwierzę - obrazek i podpis. Idealna publikacja da najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się rozpoznawać zwierzęta. W zbiorku są te mniej, jak i bardziej znane - legwan, kot, świnka morska, papuga, wąż. Jak za kilka złotych, uważam ten zakup za dobrą inwestycję.Wydawnictwo: Aksjomat
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 6
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Książeczkę kupiłam właściwie przez przypadek, bo brakowało mi kilku złotych do zamówienia i skusiłam się na ,,Małe zwierzęta. W ZOO". Publikacja okazała się rewelacyjna! W środku znajdziemy kilka zwierząt, a o każdym z nich jest 2-linijkowa rymowanka, która pozwala nam bliżej poznać dany gatunek. Jedna z moich najbardziej ulubionych publikacji.Wydawnictwo: Aksjomat
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 12
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Zwierzęta w domu" to książeczka z pytaniami. Każda strona to obrazek, pytanie i 3 odpowiedzi. Wykluczają się one nawzajem na tyle, że nieco starsze dziecko powinno bez problemu odgadnąć prawdziwą odpowiedź. Całość bardzo estetycznie wykonana, z ładnymi, kolorowymi ilustracjami. Moim zdaniem warta polecenie rodzicom tych dzieci, które lubią takie zgadywanki.


~*~

Wydawca: Olesiejuk
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 10
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

W skład serii Moi przyjaciele wchodzi 8 książeczek, których bohaterami są kaczuszki, kotki, pieski, kurczaczki, misie, myszki, króliczki, wiewiórki. Posiadam cztery ostatnie, jednak mam zamiar dokupić brakujące tomiki.

Ta krótka opowieść opowiada o misiach. Tekstu jest tutaj bardzo mało, oprócz tego jest rymowany. Możemy poczytać m.in. o tym, że legowisko niedźwiedzi to gawra, lubią one miód i łowienie ryb.

Wszystkie strony są tutaj kartonowe. Jedna część serii kosztuje ok. 4 zł, więc nie jest to wielki wydatek. Za tak niską cenę warto zaopatrzyć się w te książeczki, gdyż doskonale ukazują naturę tych stworzeń, a dodatkowo dzięki nim możemy nauczyć dzieci, jak wyglądają dane gatunki. Plusem jest też to, że są to istoty, które możemy spotkać na co dzień. ,,Moi przyjaciele. Misie" to książeczka, która zachwyci niejednego z Was.

Moja ocena: 5/6~*~

Wydawnictwo: Liwona
Data wydania: 2007
Format : Książka
Liczba stron: 12
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Rafał Wejner to autor książeczki o osiołku. Przyznam szczerze, że wcześniej nie spotkałam się z twórczością tego pisarza, a książeczkę kupiłam już jakiś czas temu.

Pewnego dnia osiołek postanowił wybrać się do lasu i poszukać jagód. Po drodze spotkał świstaki, które chciały się przejechać na jego grzbiecie. Z chęcią na to przystał, jednak jego pasażerowie byli niegrzeczni, więc ich zrzucił. Następnie spotkał pieska, któremu kolec wszedł w łapkę. Osiołek oczywiście wyratował go z opresji.

Książeczka pokazuje, że dobro zawsze popłaca i w każdej chwili możemy znaleźć sobie nowego przyjaciela. Musimy tylko być serdeczni dla tych, których spotkamy na swojej drodze życiowej. Gdy będziemy zachowywać się jak świstaki, które rozpychały i przepychały się na grzbiecie osiołka to na pewno szybko nie znajdziemy swojej bratniej duszy.

Tekstu jest średnia ilość, jest on rymowany, czyta się szybko. Publikacja została wydana już 9 lat temu, jednak jej przesłanie jest nadal aktualne. Pozycja ma ładne ilustracje, zaokrąglone rogi i w całości jest kartonowa.

,,Najlepszy przyjaciel" to bajka o tym, by zawsze być uczynnym, bo przyjaciel może czekać za każdym zakrętem. Wystarczy go tylko dostrzec i swoją postawą przekonać o tym, że możemy być dobrymi kompanami w dalszym życiu.

Moja ocena: 5/61 komentarz:

  1. Świetna książeczka dla najmłodszych milusińskich.

    OdpowiedzUsuń