czwartek, 14 stycznia 2016

,,Zwierzaki rozrabiaki" Katarzyna Zychla

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 112
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Katarzyna Zychla to autorka znana z serii o sympatycznym hipopotamie Maksie i jego siostrzyczce Zuzi, którą prezentowałam Wam na swoim blogu. Pisarka ma na swoim koncie też zbiór różnych historii z morałem - ,,Zwierzaki rozrabiaki".

Książka to kilkanaście dość długich opowiadań, przeznaczonych do samodzielnego czytania. Bohaterami są różne zwierzęta, które zmagają się z różnymi trudnościami lub mają jakieś kłopoty. Najczęściej jest to coś, co robią wbrew woli rodziców - mały dzik udał się na wyprawę w nieznaną część lasu, co źle się dla niego skończyło, mały nietoperz nie posłuchał opiekunów i omal nie stracił życia, mały byczek zgubił latawiec dzieci, a koźlątko przewróciło płot, niszcząc kapustę.

Książka została wydana w dużym formacie, w sztywnej oprawie. Ma dużą czcionkę, dzięki czemu małe dzieci mogą czytać ją samodzielnie. Historie są ciekawe i czyta się je szybko i ze sporym zainteresowaniem. Jedyne, co mi przeszkadzało w tym zbiorze to to, że gdy maluchy zrobiły coś źle prawie w żadnym wypadku nie zostało to wyjaśnione za pomocą rozmowy, tylko jakiejś bliżej niekreślonej kary.

,,Zwierzaki rozrabiaki" to bardzo ładnie wydany zbiór, które może nie jest obowiązkową publikacją w biblioteczce malucha, ale na pewno cieszy oko. Cieszę się, że skusiłam się na ten zbiór, gdyż w przyszłości na pewno będę do niego często wracać.

Moja ocena: 5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu4 komentarze:

 1. Hmm, to rzeczywiście jak dzieci mają się uczyć nie rozrabiać - książka powinna wyjaśniać to dokładnie. Ciekawa publikacja, piękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczka wydaje się interesująca - szkoda jednak, że autorka nie skupiła się na dopracowaniu historii tak, aby były bardziej wartościowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbiór, który cieszy oko. Warto mieć taką książkę w dziecięcej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka bardzo mi się podoba, jeżeli w środku też są takie piękne ilustracje to książka dzieciom na pewno będzie się podobać.

  OdpowiedzUsuń