sobota, 23 stycznia 2016

Nowości #57

Przedstawiam nowości w domowej biblioteczce z ostatniego tygodnia.

,,Awaria małżeńska" Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz

Książka dla Pauliny.


Czasem wystarczy potrącić kota, by życie stanęło na głowie 
Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem tymczasowych samotnych ojców.
Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?

,,Szczurynki. Szczurzy żywot w opowiastkach i obrazkach" Olga Gromyko

Wymiana z Patrycją.


Na podstawie obserwacji szczurzego towarzystwa powstała następnie książeczka pt. `Szczurynki` zawierająca przezabawne anegdoty z życia zwierzątek, dramatyczne opowieści o ich przygodach w domu, na wystawach i nawet na planie filmowym(!), jak również konkretne porady praktyczne dla początkujących hodowców (aczkolwiek bez moralizatorstwa). Szczur to nie zabawka i nie mebel - szczur to osoba!

Dodatkowym atutem `Szczurynek` są prześliczne, dowcipne ilustracje wykonane przez Marinę Misiurę, dzięki czemu jest to znakomita lektura dla czytelników w każdym wieku.

,,Matt Hidalf. Błyskawica Widmo" Christophe Mauri

j.w.


Kto tym razem dostanie się do szkoły czarów? Obok Matta Hidalfa nie można przejść obojętnie. Ożenił króla z bezzębną wiedźmą, postanowił oszukać nieomylne biuro wykrywania oszustw, bo marzył o tym, żeby wstąpić do Akademii Elity, i bardzo często gości na pierwszej stronie Proroka królewskiego. Niektórzy nazywają go osobistym wrogiem (król), inni leniwym i zarozumiałym pierwszoroczniakiem (dyrektorka Akademii), a jeszcze inni rozwydrzonym śpiochem (dyspozytorka łóżek). Tylko jedna osoba, Luis Serra, kapitan wojowników, wierzy, że Matt to ktoś wyjątkowy, kto może uratować królestwo. Czy on wam kogoś nie przypomina? Kim tak naprawdę jest Matt Hidalf?

,,Cząstka ciebie" Ella Harper

Książka dla Pauliny.


Małżeństwo doskonałe...
  Druzgocąca tajemnica...
  Wybór, którego nie sposób dokonać.

  Trzydziestoparoletni Lucy i Luke Harte`owie mają wszystko - wymarzoną pracę, wspaniały dom, kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Brak im tylko tego, czego pragną najbardziej: dziecka. Po ośmiu poronieniach i latach rozczarowań los wreszcie się do nich uśmiecha. Lucy jest w ciąży od czterech miesięcy - najdłużej w historii ich związku. I ona, i Luke nie posiadają się ze szczęścia. Ale przeznaczenie ma wobec Lucy inne plany. W dniu piątej rocznicy ślubu dochodzi do groźnego wypadku samochodowego. Luke zapada w śpiączkę. W tym czasie Lucy, wspierana przez swoją teściową Patricię, najlepszą przyjaciółkę Dee i szwagierkę Nell, stara się nie dopuścić, by życie rozpadło się jej na kawałki. Lecz dla całej rodziny Harte`ów zmieni się ono bardziej, niż ktokolwiek mógłby to podejrzewać, gdy nieprzytomnego Luke`a odwiedzi w szpitalu Stella - jego koleżanka z pracy...
  Czy możliwy jest wybór między miłością życia a pragnieniem posiadania dziecka?
  Dlaczego ojcostwo jest często postrzegane jako mniej istotne niż macierzyństwo?
  Czy łatwiej jest wybaczyć jednorazową zdradę niż długotrwały romans?

,,Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" Praca zbiorowa

j.w. 
Co prawda już po świętach, ale przeczytać można.


Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.

Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów...
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem - uwierz w magię świąt! A jeśli nie uwierzysz - czy to oznacza, że ona nie istnieje? Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość

,,Jutro zaświeci słońce" Joanna Sykat

Kolejna pozycja Pauliny.


Wyobraź sobie, że Twoja matka jest źródłem Twojego lęku i destrukcji.
Wyobraź sobie, że jesteś zakładniczką rodzinnej tajemnicy.

Anita marzy o byciu pisarką. Wspierana przez męża decyduje się na kolejne ważne kroki i zmiany w swoim życiu. Wspólnie kupują upragnione mieszkanie i powoli budują własny świat.
Nie jest im jednak dane cieszyć się małżeństwem ani sukcesami. Despotyczna matka Anity, która od zawsze zaniżała jej poczucie wartości, starając się podporządkować sobie całkowicie córkę, wkracza ponownie do ich życia.
Czy Anitę znajdzie siłę, żeby walczyć o swoje życie?

Joanna Sykat pisze tak plastycznie, że łatwo sobie wyobrazić podobną relację z... własną matką. `Jutro zaświeci słońce` to książka, która wierci dziury w duszy, stawia niewygodne pytania i oczyszcza umysł. To jedna z tych książek, które chciałoby się przytulić do serca.

,,Encyklopedia. Zwierzęta" Praca zbiorowa

Bardzo spodobało mi się wirtualne wnętrze encyklopedii.


Encyklopedia ukazuje różnorodność świata zwierząt. Problemowe ujęcie wielu zagadnień wyjaśnia dzieciom wiele zdumiewających zjawisk, np. dlaczego zwierzęta produkują jad, świecą, mają dziwne kształty, upodabniają się do siebie nawzajem, są niezwykle barwne itp. Z kolei przedstawienie podstaw ewolucji oraz pogrupowanie zwierząt zgodnie z systematyką pomoże dziecku uporządkować wiedzę o świecie przyrody.

,,Klasyczne baśnie świata" Praca zbiorowa

Klasyki nigdy dość.


Książka zawiera sześć baśni i bajek, które napisane zostały pięknym językiem i opatrzone wartościowymi ilustracjami:

Czerwony kapturek
Kopciuszek
Kot w butach
Kruk i lis
Księżniczka na ziarnku grochu
Śpiąca królewna
  ,,Marta Patton i Kapłanka Miłości" Aleksander Minkowski

  Nie znałam wcześniej tej serii, ale już to zmieniłam. Ciekawe młodzieżowe kryminały.


  Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenie. Tym razem Marta Patton i jej przyjaciele rozwiązują tajemnicę kapłanki miłości.

  ,,Marta Patton i amulet szczęścia" Aleksander Minkowski  Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenie. Tym razem Marta Patton i jej przyjaciele rozwiązują tajemnicę Amuletu Szczęścia. 

  ,,Marta Patton i uzdrowiciel w Bombaju" Aleksander Minkowski


  Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenie. Tym razem Marta Patton i jej przyjaciele rozwiązują zagadkę choroby prezesa wielkiego koncernu i tajemniczego indyjskiego uzdrowiciela. 

  ,,Marta Patton i Złoty Papirus" Aleksander Minkowski


  Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenie. Tym razem Marta Patton i jej przyjaciele rozwiązują tajemnicę złotego papirusu.                          

  9 komentarzy:

  1. "Cząstka Ciebie" to naprawdę fajna książka, kupiłam ją mamie na święta i zdążyłam już jej podkraść żeby też przeczytać :)

   OdpowiedzUsuń
  2. Sporo nowych książek. "Awaria małżeńska" już też u mnie ;)

   OdpowiedzUsuń
  3. Polecam ,,Jutro zaświeci słońce''. Ja natomiast czytam ,,Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań", ale jak na razie bez rewelacji.

   OdpowiedzUsuń
  4. Zaciekawiła mnie "Cząstka ciebie" :) Chętnie bym przeczytała.

   OdpowiedzUsuń
  5. Encyklopedia na pewno spodobała by się mojej córce :)

   OdpowiedzUsuń
  6. Ale zazdroszczę Wam tych książek. Szczególnie "Podaruj mi miłość" i "Cząstka ciebie" :)

   OdpowiedzUsuń
  7. "Awarię..." mam, ale to już wiesz :D Bardzo chciałabym też przeczytać "Cząstkę ciebie" :)

   OdpowiedzUsuń