sobota, 9 stycznia 2016

Nowości #55

,,Noworoczne postanowienie" na nic. Wystarczy, że wejdę do kiosku i już nie mogę się oprzeć :)

,,Pocałunek śmierci" J. T. Ellison

,,Złodziej dłoni" lata temu bardzo mnie zachwycił. Książka to dodatek do ,,Czterech kątów" za 15 zł.


Krwawe ślady maleńkich stóp prowadzą do kuchni. Na podłodze leży martwa Corinne. Obok siedzi jej wystraszona półtoraroczna córeczka...Śledztwo prowadzi detektyw Taylor Jackson. W trakcie dochodzenia odkrywa wstydliwe fakty z życia ofiary. Piękna i znana Corinne Wolff zażywała silne antydepresanty, mimo że była w siódmym miesiącu ciąży. Czy naprawdę czuła się aż tak nieszczęśliwa? Czy wiedziała, że jej mąż robi nielegalne interesy z bossem miejscowego pornobiznesu? Lokalne media podgrzewają atmosferę, śledczy pracują pod ogromną presją. Sprawa wydaje się beznadziejna. Brakuje świadków, ktoś nieustannie podsuwa fałszywe tropy i próbuje skompromitować detektyw Jackson. Mimo to policja odnajduje dowody świadczące, że Corinne mógł zamordować tylko ktoś, komu bezgranicznie ufała...

,,Ostatni pociąg po Paryża" Michele Zeckheim

Dodatek do Party za 12 zł.Oparta na prawdziwej historii, porównywana do Casablanki, wzruszająca opowieść o miłości, zaufaniu, trudnych relacjach, wojnie i prześladowaniach, a także o antysemityzmie po obu stronach niemiecko-francuskiej granicy. 
Połowa lat trzydziestych XX wieku. Wychowana w Nevadzie Rose Manon, nowojorska dziennikarka, córka amerykańskiej Żydówki, dostaje wymarzoną pracę jako zagraniczna reporterka w Paryżu. W uznaniu jej profesjonalizmu szef przydziela ją do pracy w Berlinie. Jako korespondentka polityczna Rose pisze reportaże o okrucieństwach wobec ludności żydowskiej. Przypadkiem poznaje Leona, grawera i antynazistę. Ich romans z czasem przeradza się w głębokie uczucie. Młoda kobieta nie wie jednak, że jej kochanek skrywa niebezpieczną tajemnicę.

,,Dotyk zła" Alex Kava

1 tom kioskowej kolekcji, wydanie kieszonkowe, ale dość duża czcionka.


Zło może przybrać niespodziewane oblicze... Uznany za seryjnego mordercę i skazany na śmierć za trzy potworne zbrodnie, Ronald Jeffreys został stracony. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, ich koszmar się skończył. Jednak trzy miesiące później znaleziono ciało kolejnego chłopca. Zginął w taki sam sposób, jak ofiary Jeffreysa. Koszmar powrócił ze zdwojoną siłą... Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morelli. Pomaga mu młoda agentka FBI Maggie O`Dell, która już zyskała opinię wybitnej specjalistki od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców. Rozpoczyna się dramatyczna gra z czasem. Ginie następny chłopiec, a siostrzeniec szeryfa zostaje porwany. Dochodzenie komplikuje się, każdy kolejny trop prowadzi donikąd. Jedyna wiarygodna poszlaka jest zbyt przerażająca, by w nią uwierzyć...

8 komentarzy:

 1. ,,Pocałunek śmierci" czytałam i bardzo mi się podobało. Reszty nie znam. Życzę zatem miłej lektury i czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie życzę przyjemnej lektury. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Ostatni pociąg..." Chętnie bym się nim zabrała w literacką podróż:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodatku do Party nie widziałam. Muszę lecieć do kiosku!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawią mmnie teksiążki, gdyż sama ich nie czytałam.
  Pozdrawiam i zapraszam:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie Kava tez wylądowała na półce

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiła mnie książka "Ostatni pociąg do Paryża" chętnie się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń