sobota, 2 stycznia 2016

Nowości #54

Poniżej książki, które wzbogaciły naszą biblioteczkę w ostatnim tygodniu.

,,List w butelce" Nicholas Sparks

Prenumerata


Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna.
W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu". Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać.
Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

,,Dla Ciebie wszystko" Nicholas Sparks

j.w.Dawson Cole i Amanda Collier. Chłopak z nizin społecznych, wychowany w rodzinie cieszącej się najgorszą sławą w całym hrabstwie Pamlico. I dziewczyna z dobrego domu marząca o tym, by zostać nauczycielką. Chcieli być razem, ale los ich rozdzielił. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku na pogrzebie starego przyjaciela. Stłamszone przed laty uczucie powraca, a z nią przeszłość i tajemnice...

W filmowej adaptacji wystąpili Michelle Monaghan i James Marsden.


,,W sieci umysłów" James Dashner

Ekranizacja ,,Więźnia labiryntu" niespecjalnie mnie zachwyciła, ale może ta seria będzie ciekawsza.Aby schwytać hakera, potrzebujesz hakera.

`W sieci umysłów` rozpoczyna serię Doktryna Śmiertelności, której akcja dzieje się w świecie hiperrozwiniętej technologii, cyberterrorystów i gier tak doskonałych, że przerastają najdziksze marzenia... albo najgorsze koszmary.

Michael jest graczem. I - jak większość graczy - więcej czasu niż w realnym świecie spędza w wirtualnej rzeczywistości VirtNet. Do VirtNetu można wejść i umysłem, i ciałem, a jeśli jesteś hakerem, czeka cię jeszcze więcej zabawy. Bo przecież najfajniej jest łamać zasady, prawda?

Ale pewne reguły powstały nie bez powodu... Kiedy jeden z hakerów zaczyna seryjnie mordować, rząd wie, że aby go schwytać, potrzebny będzie równie dobry haker. I to właśnie Michael wygląda na osobę, która może włamać się do najbardziej skomplikowanego systemu na świecie. Jeśli zgodzi się podjąć tej misji, będzie musiał wejść do VirtNetu nigdy nieodkrytymi ścieżkami. I uważać, aby nie stracić z oczu bardzo cienkiej granicy między grą a rzeczywistością...

We wrześniu 2015 roku na ekrany kin wszedł film nakręcony na podstawie książki Jamesa Dashnera.

,,Bliźnięta z lodu" S. K. Treymane

Niestety zawiodłam się strasznie, wpis w środę.Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na maleńką szkocką wysepkę, którą Angus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będą mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kirstie, twierdzi, że pomylili jej tożsamość - i że w rzeczywistości jest Lydią - koszmar powraca. Zbliża się zima i Angus jest zmuszony opuścić wyspę, by podjąć pracę. Sarah czuje się odizolowana, a Kirstie (a może to Lydia) staje się coraz bardziej niespokojna. Gdy potężny sztorm odcina od świata Sarę i jej córeczkę, zmuszone są stawić czoła temu, co naprawdę wydarzyło się tamtego feralnego dnia.

,,Oddam Ci słońce" Jandy Nelson


Zachęcona przez Paulinę z Wredotek.pl postanowiłam się z nią zapoznać.  Jude i Noah to bliźnięta. Artyści. Ona jest buntowniczką, on wrażliwym outsiderem. Kiedyś nierozłączni. Teraz samodzielnie usiłują poradzić sobie z trudami dorastania i tęsknotą za utraconą więzią.

  JUDE
  Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
  Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
  Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

  NOAH
  Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
  Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. 
  Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni...

8 komentarzy:

 1. Nie czytałam ,,Listu w butelce" ani ''Dla ciebie wszystko''. Ale widziałam ekranizacje obu powieści i muszę przyznać, że bardzo mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej zaintrygowała mnie książka "Bliźnięta z lodu", ale piszesz, że się zawiodłaś. Będę czekała na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też zbieram tą serię Sparksa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja Sparksa też kupiłam :) Niezłe zdobycze.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Oddam Ci słońce" mam zamiar przeczytać w tym tygodniu! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Sparksa jeszcze nie przekonałam się, ale z pozostali autorzy są jak najbardziej w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sparksa to ja niestety nie zdnoszę.
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na Twój post o książce "Bliźnięta z ..." piszesz że zawiodłaś się, a ja na książkę mam wielką ochotę, chcę poznać Twoją opinię.

  OdpowiedzUsuń