piątek, 1 stycznia 2016

,,Nasi polarni przyjaciele", ,,Wiej, wietrze, wiej!", ,,Zuzia idzie do ZOO"

Zwierzęta to postaci, które najbardziej lubię w książkach. Dziś przedstawiam Wam trzy kolejne publikacje z ich udziałem.


Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2002
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: -

,,Nasi polarni przyjaciele", to książeczka z serii ,,Poznaję przyrodę". Dzięki niej krótko poznamy foki, niedźwiedzie polarne, lisy polarne, pingwiny, psy husky, słonie morskie, morsy i łoszaki. Historie 1-2 stronicowe nie są ze sobą powiązane. Jest to ciekawa publikacja dla tych, którzy chcą bardzo pobieżnie poznać dane gatunki. Całość uświetniają naprawdę piękne ilustracje.

Moja ocena: 4,5/6Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2008
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf (nieco inne wydanie)

Przyjaciele ze Stumilowego Lasu postanowili urządzić sobie Latawcowy Festiwal. Wszyscy przygotowali swoje latawce, jednak wiatr okazał się kapryśny i przestał wiać. Książeczka opowiada o żywiole, który może nas zaskoczyć. Opowiedziane jest, że porusza wodą, może zniszczyć domek z drzewa. Wszystko podane w prostej i przystępnej formie z pięknymi ilustracjami i ulubionymi bohaterami.

Moja ocena: 5,5/6Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Zuzia wraz z klasą wybrała się do ZOO, gdzie zobaczyła różne zwierzęta. Miała także miejsce akcja z ucieczką pandy (ilustracja jest dobra, jest na niej pandka mała). Tekstu jest dość sporo, ilustracje ładne i naturalne. Publikacja będzie idealna dla dzieci, dla których wycieczka do ZOO będzie nowością. W skład serii Mądra Mysz wchodzi mnóstwo książeczek, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Moja ocena: 5/6Brak komentarzy:

Prześlij komentarz