piątek, 1 stycznia 2016

,,Najśmieszniejsze opowieści o zwierzętach" Praca zbiorowa

Wydawca: Olesiejuk 
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 86
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Najśmieszniejsze opowieści o zwierzętach" - taki tytuł może zachęcić, prawda? Zabawne historie, których bohaterami są zwierzęta. Zapowiadało się bardzo ciekawie. Czy jednak tak było?

Publikacja to zbiór 7 historyjek. Pierwsza opowiada o piesku, który spędził ciekawy dzień, druga -  kotku, który myślał, że będzie się cały dzień nudził, trzecia - o kaczuszkach, które wybrały się na wodną wycieczkę, czwarta - o zającach, które gonił lis, piąta -  tym, jak zwierzęta jednym samochodem jechały na festyn, szósta - o pożarze i straży pożarnej, siódma - o popisach nowym samochodem i starym dobrym ciągniku.

Po tej pozycji oczekiwałam czegoś naprawdę ciekawego i zabawnego i niestety nieco się zawiodłam. Owszem, opowiadania są całkiem przyjemne, ale do świetności trochę im brakuje. Rozśmieszyło mnie tylko ostatnie, a raczej nie o to chodziło, sugerując się tytułem. Na uwagę zasługują jednak barwne, kolorowe ilustracje, które bardzo mi się podobają i swego czasu to właśnie dzięki nim skusiłam się na zakup tej książki.

,,Najśmieszniejsze opowieści o zwierzętach" to publikacja dla tych, którzy są mniej wymagającymi czytelnikami i chcą poczytać historyjki o zwierzętach. Całość napisana prostym, przystępnym językiem na pewno sprawi, że znajdą się wielbiciele tej publikacji.

Moja ocena: 4,5/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz