wtorek, 19 stycznia 2016

,,Krąg życia. Chowańce. Tom 3" Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson

Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: IUVI

Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson to autorzy serii ,,Chowańce". ,,Krąg życia" to trzeci z czterech tomów serii. 

Przed Aldwynem, Skylar i Gilbertem bardzo trudne zadanie. Bezkresję opanowała armia zombie, stworzona przez zajęczycę, która chciała przejąć całkowitą wadzę. Trójka wybranych musiała zebrać siedem zwierząt, stworzyć z nich krąg, pokonać Paksaharę. Po drodze czekały na nich niebezpieczeństwa inne niż armia zombie. Czy udało im się odzyskać pokój w Bezkresji?

Seria przeznaczona jest dla czytelników w wieku 9-12 lat, jednak myślę, że starsi odbiorcy także spędzą z nią miło czas. Poprzedni tom czytałam ponad 4 miesiące temu, więc początkowo ciężko było mi się wciągnąć w fabułę, jednak z czasem to uczucie minęło i na nowo wraz z Aldwynem, Skylar i Gilbertem dążyłam do pokonania zajęczycy. Dodatkowo wyjaśniło się co nieco o jednej z krewnych kota. Mam nadzieję, że uda mu się zrealizować marzenie.

Zaletą serii niewątpliwie jest dużą czcionka, dość liczne ilustracje (często całostronicowe) oraz porównywalna ilość stron w każdym tomie. Publikacje czyta się szybko i ze sporym zainteresowaniem. Nie ma tu scen mrożących krew w żyłach, wszystko jest dostosowane do młodego czytelnika.

,,Krąg życia. Chowańce. Tom 3" to ciekawe, zajmujące dalsze losy trójki bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z nowym niebezpieczeństwem. Możemy tylko podejrzewać, jak zakończy się dla nich to starcie. Dla miłośników serii to lektura obowiązkowa.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z IUVI


Książka bierze udział w wyzwaniu
4 komentarze:

 1. Zdecydowanie nie moje klimaty czytelnicze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla miłośników serii to na pewno nie lada gratka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Serii jeszcze nie zaczęłam, ale chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone.

  OdpowiedzUsuń