piątek, 1 stycznia 2016

,,Kot Kornel w morskich głębinach" i ,,Ksawery na Księżycu"

Książeczki kupiłam dość dawno temu w Biedronce po 5 złotych i wreszcie mam czas, by Wam je zaprezentować. Zapraszam do lektury.


Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 10
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Aby przenieść się w morskie głębiny nie trzeba wcale mieć statku podwodnego ani nic z tych rzeczy. Można, tak, jak Kornel, przeczytać o tym książkę! Tekstu jest bardzo mało, jest on rymowany. Może dokładnie tego nie widać, ale statek podwodny z Kotem jest plastikowy i wypukły. Książeczka ma w całości kartonowe strony i jest wydana w poziomym formacie.Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 10
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Ksawery na Księżycu" to druga pozycja z serii, która opowiada o wyprawie na Księżyc w celu dowiedzenia się, czy jest wykonany z sera. Jak myślicie, jakie były efekty tej wyprawy? Książeczka jest podłużna, w całości kartonowa, z plastikowym przedstawieniem Kornela w rakiecie kosmicznej. Tekstu jest mało, jest on rymowany, czyta się szybko.


Gdy kupowałam te książeczki spodobały mi się przede wszystkim te plastikowe obrazki, które mogą zachęcić dziecko do wysłuchania tej właśnie historyjki. Niestety, przez ten czas wiele się zmieniło i treść nie bardzo mnie zachwyca. Tak naprawdę nie wnosi nic nowego, a poza tym jest mało ciekawa. Mnie nie zachwyciła, ale może z Wami będzie inaczej.

Moja ocena: 3/6


1 komentarz:

  1. Szkoda, że książeczki nie spełniły Twoich oczekiwań :(

    OdpowiedzUsuń