czwartek, 28 stycznia 2016

,,Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość" Adrienne Heymans

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: Adamada

,,Szkoła dobrych manier" to jedna z książeczek wydawnictwa Adamada, podejmująca takie tematy, jak czystość,  ostrożność, grzeczność i szanowanie przyrody. Ja na początek skusiłam się na tę o czystości.

Miś Kuba bardzo bał się wody, w rezultacie czego nie mył się wcale. Jego dom też był bardzo brudny, w dodatku nosił nieświeże ubrania. Bardzo brzydko pachniał, przez co inni przyjaciele nie chcieli się z nim bawić. Jedynie kot Mruczek postanowił mu pomóc oswoić się z czystością.

Niektóre dzieci mają problem z zachowaniem czystości. I jeśli mowa tutaj o pokoju to pół biedy. Gorzej jeśli maluch nie chce się myć, bo boi się wody lub jakichś płynów myjących. Książeczka opowiada nie tylko o myciu ciała, ale także zębów, ogólnej czystości, dbaniu o porządek w domu i wokół siebie, noszeniu czystych ubrań. Cieszę się, że została poruszona aż tak szeroka tematyka.

Książeczka zawiera barwne, kolorowe ilustracje. Tekst występuje zazwyczaj na co drugiej stronie i ma kilka linijek, więc książeczkę czyta się bardzo szybko. Najważniejsze jest to, że jej celem jest zmotywowanie małych czytelników do dbania o higienę osobistą. Myślę, że po zakończeniu tej historii postarają się być bardziej czyści.

,,Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość" Adrienne Heymans to, wydana w twardej oprawie, książka przede wszystkim dla tych, którzy nie przepadają za wodą, ale myślę, że mogą się z nią zapoznać też ci, którzy dbają o higienę. Może pod ich wpływem rodzeństwo lub bliski kolega także zaczną o siebie dbać?

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z AdamadaKsiążka bierze udział w wyzwaniu
4 komentarze:

 1. Ciekawa i pouczająca książeczka. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno motywuje młodego czytelnika. Bardzo przydatna książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne wydanie.. aż chce się przeczytać ;)

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Kooocham takie publikacje. Bardzo pomocne przy zajęciach z maluszkami. Czegoś z pewnością je nauczą i zwrócą ich uwagę na czystość i higienę osobistą.

  OdpowiedzUsuń