piątek, 1 stycznia 2016

,,Baśnie i legendy. Najpiękniejsze opowieści" Hans Christian Andersen, Rudyard Kipling, Carl Collodi

Wydawca: Martel
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 392
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Baśnie i legendy. Najpiękniejsze opowieści" to publikacja nietuzinkowa nie tylko ze względu na swoją zawartość, ale przede wszystkim cenę (99 zł). Na szczęście jest to cena okładkowa, a mi tę publikację udało się kupić kilka lat temu w jednym ze sklepów z tanią książką w Bydgoszczy za nieco ponad 30 zł.

Książka jest wydana w bardzo dużym formacie (mniej więcej, jak duży zeszyt), w sztywnej oprawie, jest naprawdę bardzo ładnie wydana i warta kilkudziesięciu złotych, które za nią zapłacimy. Treść została podzielona na następujące kategorie: legendy polskie, baśnie z Dalekiego Wschodu, Hans Christian Andersen, bajki Ezopa, Carlo Collodi, baśnie z Anglii, Charles Perrault, bracia Grimm. W zbiorze znajdują się baśnie mniej i bardziej znane. Na początku jest także miejsce na podpis, do kogo ta książka należy.

Mimo tego, że w domu mam mnóstwo zbiorów z baśniami, bajkami i innymi tego typu publikacjami nie wahałam się ani chwili, gdy kilka lat temu zobaczyłam ten zbiór. Nadal mnie zachwyca. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy z różnych stron świata. Doskonale sprawdzi się jako prezent na Pierwszą Komunię, czy urodziny lub prezent pod choinkę. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to tania książka, jednak warto ją mieć. Mnóstwo baśni i legend w jednym miejscu.

,,Baśnie i legendy. Najpiękniejsze opowieści" to publikacja warta polecenia i uwagi. Pięknie wydana, co prawda, w oszałamiającej cenie, ale można trafić na promocje. Obdarowany tą pozycją na pewno będzie zachwycony!


Moja ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz