wtorek, 29 grudnia 2015

,,Wesoły Ryjek i zima" Wojciech Widłak

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 50
Półka: posiadam
Do kupienia: Media Rodzina

Wojciech Widłak to autor książek dziecięcych, w tym dwóch znanych serii o Panu Kuleczce oraz Wesołym Ryjku.

,,Wesoły Ryjek i zima" to czwarta książeczka z serii o śwince, jednak można ją czytać jako oddzielną bajkę. Wewnątrz znajduje się kilka dość długich opowieści, których głównym bohaterem jest Wesoły Ryjek oraz jego rodzina. Jak się pewnie domyślacie, głównym tematem jest śnieg, którego nie ma, zima, choinka i świąteczne pierniczki.

Wesoły Ryjek to bardzo dobrze przemyślany bohater, który pod pretekstem rożnych zabaw i zadań, które wykonuje stara się przekazać młodemu czytelnikowi różne wartości. Ryjek pokazuje,że nawet jeśli nie wszystko idzie zgodnie z planem to i tak można się doskonale bawić. Jedyne co mi przeszkadzało w tej publikacji to przedstawianie się Wesołego Ryjka na początku każdego rozdziału. Myślę, że można by to z powodzeniem pominąć.

Na uwagę zasługują ilustracje i schludne wydanie tej książki. Jest w sztywnej oprawie, dużym formacie, wygląda dość niepozornie, a skrywa naprawdę ciekawe historie. Fantastycznym dodatkiem jest przedstawienie na końcu przepisu na pierniczki. Styl pisarza jest prosty, wspaniale dostosowany do małych czytelników.

,,Wesoły Ryjek i zima" Wojciecha Widłaka to typowo świąteczna pozycja, która przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym czytelnikom.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.

Książka została przeczytana w ramach wyzwania


6 komentarzy:

 1. Ilustracje nie do końca nie przekonują ale zastanowię się jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zdążyłam Ci już życzyć Wesołych Świąt, więc chociaż przesyłam życzenia noworoczne. Spełnienia marzeń w nowym 2016 roku. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja, ale dla przedszkolaka. Aktualnie poszukuję książeczek, ale dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj jest mnóstwo :)
   http://www.recenzje-kiti.pl/search/label/0-3

   Usuń
 4. Sama jestem ciekawa gdzie się ten śnieg podziewa :)

  OdpowiedzUsuń