środa, 23 grudnia 2015

,,Słoń Trąbalski i inne wiersze" Julian Tuwim

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 64
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Julian Tuwim to poeta znany czytelnikom od lat. Niedawno pokazywałam Wam wydanie zbioru jego wierszy wydane nakładem wydawnictwa Muza. Dziś przedstawiam wydanie Siedmiorogu.

,,Słoń Trąbalski" po raz pierwszy został wydany w 1947 roku. Wydawnictwo Siedmioróg w 2012 roku wydało edycję limitowaną w nakładzie 10 000 egzemplarzy. Książka składa się z utworów takich, jak - tytułowy ,,Słoń Trąbalski", ,,Skakanka", ,,Figielek", ,,Gabryś", ,,Bambo", ,,Abecadło", ,,Taniec", ,,Wszyscy dla wszystkich", ,,Pstryk!", ,,Stół", ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", ,,Dyzio Marzyciel", ,,Kotek", ,,Trudny rachunek", ,,Kapuśniaczek", ,,W aeroplanie".

Wydanie jest poziome, wielkości mniej więcej zwykłej książki (nieco większe), bardzo poręczne, wydane w sztywnej oprawie. Cena też jest bardzo przystępna. Zawiera ilustracje wykonane przez przyjaciela Juliana Tuwima, Ignacego Witza. Co prawda, kartki są dość cienkie, jednak, moim zdaniem, nie ma możliwości, by szybko się przedarły.

,,Słoń Trąbalski i inne wiersze" to ekskluzywne wydanie wierszy, które w większości każdy z nas zna ze swojego dzieciństwa. Sprawmy, by i kolejne pokolenia miały co wspominać. Ja jestem oczarowana tym wydaniem!

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


5 komentarzy:

 1. Piękne wydanie - muszę je mieć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam wiersze Tuwima. Mam do nich wielki sentyment.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiersze Juliana Tuwima to jedne z moich ulubionych. Podobnie jak Jana Brzechwy. Trudno ich nie lubić, z nimi związane jest moje dzieciństwo :-)

  Przy okazji chciałam Cię zaprosić do mojego nowego projektu blogowego "Przekaz książkowy". Rusza już na początku stycznia. Jeśli jesteś ciekawa, więcej informacji u mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje ulubione wiersze z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się właśnie zachwycałam pięknym wydaniem "Rzepki".
  Tak sobie myślę, że klasyczne teksty bronią się same swoją treścią, ale od Wydawnictw zależy by podać je w takiej formie, by zachęcać nowych czytelników do sięgnięcia właśnie po ich wydanie.

  OdpowiedzUsuń