sobota, 12 grudnia 2015

Nowości #51

Skromnie, ale ciekawie, czyli nabytki ostatniego tygodnia.

,,Kobieta na krańcu świata 2" Martyna Wojciechowska

Dodatek do wydania specjalnego ,,Gali" za 15 zł.


Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyruszyła w najodleglejsze zakątki naszego globu na poszukiwanie wyjątkowych kobiet. Tym razem znalazła je w Afryce i Azji. Etiopia wprowadziła ją w melancholijny nastrój i skłoniła do przemyśleń na temat braku sprawiedliwości na świecie, Borneo natomiast przywróciło uśmiech za sprawą gromadki wesołych orangutanów, które - nie tylko w przenośni - weszły jej na głowę MARTYNA WOJCIECHOWSKA - dziennikarka i podróżniczka. Redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska, National Geographic Traveler oraz Kaleidoscope. Od 1998 roku jest związana z telewizją TVN (Big Brother, Automaniak, Dzieciaki z klasą, Misja Martyna), dla której zrealizowała dwa cykle reportaży Kobieta na krańcu świata. Pasjonatka sportów ekstremalnych. Jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła Rajd Dakar (2002). Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Transsyberia (2003). Zdobywczyni Korony Ziemi, czyli siedmiu najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach. Wybrana Kobietą Roku 2009 magazynu Twój Styl. Autorka bestsellerowych książek Przesunąć Horyzont, Etiopia. Ale czat! oraz Kobieta na krańcu świata. Więcej na www.martynawojciechowska.pl!

,,Szczęście w cichą noc" Anna Ficner-Ogonowska

Kupiona na wyprzedaży w Żabce  za 12,50.


Magiczny, bożonarodzeniowy klimat w najnowszej książce Anny Ficner-Ogonowskiej.

Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie piernikiem i goździkami, na stole dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie...
To wszystko znajdziecie w najnowszej książce Anny Ficner-Ogonowskiej.

Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w swym rodzinnym domu. Chce, by było jak dawniej... Zapowiada się wspaniały czas, pełen miłości, mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń i wyśmienitych dań.

Lektura tej magicznej opowieści, w której tradycja staje się jedną z bohaterek, z pewnością rozgrzeje serca i sprawi, że te Święta, choć obchodzone zimą, będą ciepłe i prawdziwie wyjątkowe.


5 komentarzy:

 1. Może skromnie, ale całkiem treściwie i niedrogo. Obydwie pozycje z chęcią bym przeczytała. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Ja również kupiłam, właśnie dzisiaj Galę z książką Martyny Wojciechowskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym przeczytać książkę Martyny Wojciechowskiej :>
  Zapraszam na nowy post:
  kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzy mi się ,,Szczęście w cichą noc". Na święta idealna.

  OdpowiedzUsuń