czwartek, 31 grudnia 2015

Książeczki dla najmłodszych - wyd. Zielona Sowa

Seria o zwierzętach wydana nakładem wydawnictwa Zielona Sowa spodobała mi się na tyle, że postanowiłam Wam ją pokazać. Na koniec bonus w postaci jednej książeczki z serii Akademia Maluszka (wydawnictwo Papilon), która tematycznie pasuje do pierwszej serii.

Wszystkie książeczki są kartonowe (okładka i strony), mają śliczne ilustracje, mało napisanego prostym językiem tekstu oraz nieszablonowy format. Ich cena jest przystępna, więc myślę, że warto zaopatrzyć się w te książeczki dla najmłodszych, gdyż są naprawdę piękne.,,Kaczuszka Franka uczy się pływać" to opowieść o pokonywaniu swoich lęków, słabości, a także wyobrażeń. Kaczuszka bała się wejść do wody, gdyż obawiała się, że się utopi. Lęki przeszkadzały jej zachowywać się normalnie, tak, jak jej krewne, gdyż bała się skutków swojego postępowania. Często w życiu dzieje się tak, że rezygnujemy z marzeń lub normalnego życia, bo się czegoś obawiamy. Warto przezwyciężyć swoje lęki, gdyż finał może okazać się bardzo przyjemny.,,Króliczek Lolek idzie spać" to króciutka opowieść o dwóch królikach. Gdy Lolek spał musiało być zupełnie cicho, gdyż był bardzo niezadowolony, gdy był niewyspany. Czy bratu udało się nie hałasować podczas snu Lolka? Książka tak naprawdę może dotyczyć też ludzi - niektórzy do snu potrzebują ciszę i są bardzo niezadowoleni, gdy ktoś przerywa im sen.,,Miś Bartuś szuka miodu" to historia misia, który wbrew przestrogom taty postanowił sięgnąć po miód, choć pszczoły były z tego faktu bardzo niezadowolone. Króciutka opowieść zwraca uwagę młodego czytelnika na to, że warto słuchać rodziców i że nawet jeśli czasem będziemy nieposłuszni to zawsze mamy oparcie w swoich najbliższych. Nawet gdy zrobimy coś źle, możemy na nich polegać.,,Myszka Michasia idzie do zoo" to historia myszki, która marzyła by zobaczyć żyrafę. W jej urodziny wraz z mamą wybrały się do ZOO, gdzie poznały Pamulkę. Książeczka ukazuje, że nawet pozornie błahe marzenia mogą się spełnić, wystarczy tylko odrobina dobrych chęci ze strony dziecka i opiekunów. Dzięki książeczce o Michasi dzieci wciąż mogą marzyć, a ich marzenia mogą się spełnić.,,Kotek Leoś wspina się na drzewo" to historia Leosia, który lubił podziwiać świat z niska, ale pewnego razu postanowił wspiąć się na drzewo i obserwować świat z wysoka. Mama Funia jednak zawsze czuwa nad jego bezpieczeństwem. Publikacja ukazuje, że rodzice zawsze czuwają nad bezpieczeństwem swoich dzieci i w chwili zagrożenia można na nich liczyć.,,Piesek Berni poznaje zimę" to bajka o piesku, który nie lubił zimy. Jego pani postanowiła jednak zabrać go na dwór i pobawić się śnieżkami. Czy dzięki temu piesek polubi śnieg i zimę? Bajka ukazuje, że rzeczy, które początkowo wydają nam się straszne, czy niemożliwe do polubienia wcale nie muszą takie być. Wystarczy tylko samemu się o tym przekonać.,,Dzielny pingwinek" to książeczka o pingwinku, który bał się pływać. Zdecydowanie wolałby latać jak mewy, jednak to zadanie za bardzo mu nie wychodziło. Koledzy postanowili sprawić, żeby mały pingwinek jednak polubił pływanie. Książeczka ukazuje, że nasze lęki nie muszą zaważać nad naszym życiem i czasem podstępem może udać nam się je pokonać.

Moja ocena: 6/6

Książki zostały przeczytane w ramach wyzwania7 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale wzbudziła moje zainteresowanie swoimi barwnymi ilustracjami i estetycznym wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ohh ciekawe i słodkie książeczki dla dzieci. Przepiękne *.*

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie wydana seria. Kolorowa, estetyczna, myślę że każdy maluch byłby zadowolony z tych książeczek. No i najważniejsze, że to opowieści z morałem! Bawią i uczą jednocześnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna kolekcja. Dla dziecka rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocze te książeczki.
  Najbardziej spodobała mi się ta o pingwinku.

  OdpowiedzUsuń
 6. śliczne te książeczki idealne dla maluchów

  OdpowiedzUsuń