niedziela, 13 grudnia 2015

Ilustrowany ,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J.K. Rowling

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 256
Półka: posiadam
Do kupienia: Book Master

J. K. Rowling to autorka 7-tomowej serii o Harry'm Potterze. Na podstawie jej powieści powstały także ekranizacje. Zarówno książki, jak i filmy cieszą się sporym zainteresowaniem miłośników twórczości pisarki.

Roczny Harry stracił rodziców, którzy zostali zabici przez złego czarnoksiężnika. Jego imienia nie można wypowiadać publicznie, z obawy przed konsekwencjami. Dzięki pomocy dobrych ludzi, a może przez nią, trafił do swoich krewnych. Ciotka, siostra matki, jej mąż i syn mieli stać się jego nową rodziną. Harry mieszkał w komórce pod schodami i, ogólnie mówiąc, nie traktowano go tam najlepiej. Wszystko zmieniło się, gdy krótko przed 11. urodzinami zaczął otrzymywać tajemnicze listy. Było to o tyle niespodziewane, że wcześniej nie odbierał żadnych przesyłek. Nie dane mu było poznać nadawcę, gdyż wujostwo niszczyło wszystkie wiadomości. Dobra magia zawsze jednak znajdzie drogę do właściciela.

Harry Potter to postać znana już co najmniej kilkanaście lat. W okresie wielkiego szału, nie udało mi się przeczytać pierwszego tomu w całości, jakoś nie bardzo do mnie przemawiał. Inaczej było z ekranizacjami, na które jeździliśmy klasą do kin, więc siłą rzeczy musiałam je obejrzeć. Na przestrzeni lat wielokrotnie są też emitowane w telewizji, więc zawsze ujrzy się jakiś urywek. Gdy zauważyłam, że na rynku ma pojawić się wydanie ilustrowane pierwszego tomu serii, postanowiłam sprawdzić, jakie po kilkunastu latach wywrze na mnie wrażenie.

Na początku warto wspomnieć, że jest to oryginalne, całościowe wydanie. Sporo tutaj ilustracji, czasem całostronicowych. Tekst jest pisany w dwóch kolumnach na jednej stronie. Może wstyd się przyznać, ale myślę, że to właśnie te graficzne dodatki i taka przejrzystość tekstu sprawiły, że książkę przeczytałam w nieco ponad trzy godziny. Trochę obawiałam się jej lektury, gdyż niezbyt dobrze wspominałam moje pierwsze spotkanie z tą publikacją. Wiele też pamiętałam z filmów. Jeśli już mowa o ekranizacjach, z tego, co pamiętam, mogę stwierdzić, że są bardzo dobrze zrobione, gdyż podczas lektury, moim oczom ukazywały się przywołane sceny. Ilustracje wykonane przez Jima Kaya są adekwatne do treści i w jakiś sposób zachwycające.

,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to bardzo ekskluzywne wydanie w wysokiej cenie, w kolorowej obwolucie, sztywnej oprawie i dość dużym formacie. Osobom, które pierwszy raz zapoznają się z serią i nie wiedzą, czy się spodoba, nie polecałabym takiego zakupu, ale dla koneserów, będzie idealna.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.pl7 komentarzy:

 1. Tej książki nie może zabraknąć w mojej biblioteczce. Uwielbiam całą serię o tym czarodzieju.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej się nie skuszę na zakup, Harry Potter do mnie nie przemawia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem fanką Pottera, więc spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekranizację bardzo lubię, ale książek jeszcze nie czytałam i nie wiem czy kiedyś przeczytam. Z wiekiem coraz mniej kuszą mnie takie opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pottera bardzo lubię, ale nie jestem przekonana do kupowania tego wydania - choć wydaje się piękne, nie uważam go za konieczne na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzę o tym wydaniu.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne wydanie :) nie miałabym nic przeciwko takiemu prezentowi :)

  OdpowiedzUsuń