niedziela, 20 grudnia 2015

,,Drużyna. Pościg. Tom 3" John Flanagan

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 408
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

John Flanagan to autor znakomitego cyklu ,,Zwiadowcy" oraz planowanej trylogii ,,Drużyna", która w rezultacie rozrosła się do 5 tomów. Jestem bardzo ciekawa, co z tego wynikło.

Jak nazwa wskazuje, w tym tomie będziemy mieli okazję wziąć udział w pościgu. Jak można się domyślać z krótkich opisów poprzednich tomów, bohaterami będą Skandianie oraz piraci. Nie chcę nic zdradzać, jednak z racji tego, że miał to być ostatni tom, w tej części rozstrzygają się wszystkie wątki, prowadzone przez 3 tomy.

Uważam, że z pierwszych trzech tomów ten jest najlepszy, choć i tak trochę mu brakuje do świetności ,,Zwiadowców". Sporo tutaj szybkiej akcji, pozytywnych, ale też czasami krytycznych wątków. Razem z bohaterami przeżywamy ich słabości i zwycięstwa, zastanawiamy się, jaki będzie ich kolejny krok na drodze do zwycięstwa, które być może wreszcie nadejdzie. Książkę czyta się szybko, z przyjemnością i narastającym napięciem, jak to się wszystko skończy.

John Flanagan stworzył ciekawą serię opartą o wątek skandyjsko-piracki, który ma szansę spodobać się miłośnikom tego typu powieści. O piratach czytać bardzo lubię, chciałam też bliżej poznać kulturę Skandian, więc w jakiś sposób jestem usatysfakcjonowana z lektury dotychczasowych tomów. Odnośnie dwóch kolejnych jestem ciekawa, czy są one potrzebne i jak spędzę czas z ich lekturą.

,,Drużyna. Pościg. Tom 3" to książka, jak na razie najkrótsza, w której dość często są przypominane fakty z dwóch poprzednich części. Uważam to za bardzo dobry zabieg dla tych, którzy mieli dłuższą przerwę w lekturze. Moje serce nadal pozostaje przy ,,Zwiadowcach", choć Hala i jego przyjaciół po prostu nie da się nie lubić.

Moja ocena: 5/63 komentarze:

 1. Jeśli chodzi o piratów to polecę mojemu kuzynowi. On lubi takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale jakoś nie jestem nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałaś właśnie ten tom, na którym ja skończyłam(na razie) swoją przygodę. Muszę wybrać się do biblioteki po kolejne. ;) Cieszę się, że tak spodobała Ci się twórczość Flanagana :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń