czwartek, 17 grudnia 2015

,,Drużyna. Najeźdźcy. Tom 2" John Flanagan

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 440
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

John Flanagan na swoim koncie ma kilkanaście pozycji, tworzących serię ,,Zwiadowcy" oraz ,,Drużyna". Dziś postanowiłam opowiedzieć Wam o drugiej z pięciu części ,,Drużyny".

Hal wraz z przyjaciółmi skazali się na los tułaczy. Wiedzieli, że gdyby tego nie zrobili staliby się jeszcze większymi wyrzutkami, niż byli do tej pory. Ich wyprawa nie miała być jednak bezsensowna. Przewodził im konkretny cel, który musieli osiągnąć, by na nowo wrócić do Skandii. Czy w tym tomie uda im się tego dokonać?

Przy okazji ,,Wyrzutków" wspomniałam już, że pojawił się wątek piratów. W tej części został on nieco bardziej rozwinięty, choć i tak zajmuje małą część całości. Zdecydowana większość fabuły to poczytania Hala i jego przyjaciół, co bardzo mi się podobało. Dużą rolę odegrał w tej części także Thorn. Drugą część czyta się zdecydowanie lepiej, niż pierwszą. Myślę, że nie ma sensu porównywanie obu serii, gdyż bardzo się między sobą różnią.

,,Najeźdźcy" to ciekawa, bardziej dopracowana kontynuacja ,,Wyrzutków". Przeczytałam ją w jeden dzień, gdyż bardzo mnie wciągnęła. Zakończenie pozostaje otwarte, więc jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów w kolejnym tomie.

Moja ocena: 4,5/6


2 komentarze:

  1. Książkę mam, ale jej nie czytałam i raczej nie zamierzam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie dobre kontynuacje są najlepsze. Fajnie, że się nie rozczarowałaś.

    OdpowiedzUsuń