niedziela, 29 listopada 2015

,,Zosia i jej ZOO. Radosna śnieżna pantera" Amelia Cobb

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Book Master

Amelia Cobb to autorka serii ,,Zosia i jej ZOO", której bohaterami są różne zwierzęta - lwiątko, pingwinek, panda, foczka, słonik i pantera. Jestem bardzo ciekawa, który gatunek będzie główną postacią kolejnego tomiku.

Ogród Zoologiczny należał do dziadka dziewczynki, Horacego, który latał po świecie i znajdował zwierzęta, ratując je od śmierci. Zosia z mamą mieszkały w ZOO. Wszyscy zawsze zastanawiali się, kogo tym razem ze swojej podróży przywiezie Horacy. Święta Bożego Narodzenia zbliżały się wielkimi krokami, a dziadka nadal nie było. Kazał jednak przygotować wybieg dla nowego zwierzęcia. Kto to mógł być?

,,Zosia i jej ZOO" to seria szczególna ze względu na nietypowość zwierząt, których nie zobaczymy w naszym kraju na ulicy, jedynie w ZOO. Dodatkowo Zosia ma niesamowity dar, o którym wie tylko ona i zwierzęta - rozumie ich mowę. Zawsze wie, jak mają na imię, bo podopieczni sami zdradzają jej ten sekret. Tym razem możemy poznać z początku smutną, lecz w rezultacie radosną śnieżną panterę. Lecz czy na pewno jedną?

Książka ma bardzo dużą czcionkę i liczne czarno-białe ilustracje. Jej atutem jest to, że można czytać tomiki bez znajomości poprzednich. Dodatkowo całość uświetnia pan Nękalski, pracownik ZOO, któremu prawie wszystko nie pasuje. Czy czas świąt coś zmieni? Lubię tę serię za to, że jest naturalna, prawdziwa i zawsze czytam z przyjemnością kolejne książeczki. Niestety, ich cena rośnie niewyobrażalnie. Nie jestem przekonana, czy chcę wydać 20 zł na kolejną część.

,,Zosia i jej ZOO. Radosna śnieżna pantera"  to już szósty tomik serii, który polecam miłośnikom zwierząt i tego cyklu. Ta część idealnie wprowadzi Was w świąteczny klimat, nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Moja ocena: 5,5/6 Wpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.plKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania5 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale na razie jeszcze się wstrzymam, gdyż mam na oku inne cykle np. Martynkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla dzieci bardzo ciekawa książeczka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że wprowadza w świąteczny klimat. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale na pewno zechcę ją poznać, kiedy mój Jaś przyjdzie na świat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesująca książeczka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń