niedziela, 22 listopada 2015

,,Piotruś Pan" James Matthew Barrie

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 80
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

,,Piotruś Pan" to jedna z tych bajek, które powstały wiele lat temu, a nadal są aktualne w naszych czasach.Mimo upływu lat, powstało wiele wydań tej historii. Dziś chciałabym przedstawić Wam jedno z nich.

Rodzina państwa Darling była wyjątkowa. Rodzice do wychowywania dzieci nie zatrudniali niańki. Ich pociechami zajmowała się suczka, Rozetka. Pewnego dnia zauważyła ona za ich oknem chłopca, udało im się schwycić jedynie jego cień. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Państwo Darling wychodzili na przyjęcie, więc w domu zostały tylko dzieci i Rozetka. Tę wyjątkową okazję wykorzystał Piotruś Pan, by dostać się do domu rodziny i spowodować, że dzieci wraz z nim udadzą się do Krainy Baśni.

Półtora roku temu miałam okazję czytać wydanie ,,Piotrusia Pana" z innego wydawnictwa, jednak nie za bardzo mnie ono zachwyciło. Seria ,,Poczytajcie, posłuchajcie" to zbiór pięciu książek wydawnictwa Siedmioróg. Do tej pory miałam okazję zapoznać się z ,,Opowieścią wigilijną", więc wiedziałam, że się nie zawiodę. Ilustracje wykonał Artur Piątek, z jego grafikami możemy się spotkać w wielu pozycjach tego wydawnictwa.

Książka została wydana bardzo starannie, w twardej oprawie, ma dużo ilustracji oraz sporą czcionkę. Jedynie mam uwagę do tego, że na jednej stronie ta czcionka jest nieco większa, jednak w niczym nie przeszkadza to w odbiorze lektury. Do publikacji została dodana płyta z 80. minutowym nagraniem, gdzie wiernie została oddana treść bajki.

,,Piotruś Pan" to klasyczna opowieść, która myślę, że będzie aktualna i za kolejne 100 lat. Czyta się bardzo szybko, z przyjemnością. Nagranie też jest bardzo staranne, świetnie nagrane, nie wiem, czy nie przyjemniejsze w odbiorze, niż treść pisana. Choć za audiobookami nie przepadam, to nagrania z tej serii słucham z przyjemnością. Chciałabym zebrać cały zbiór, gdyż myślę, że znajdzie swoich miłośników wśród maluchów.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania
7 komentarzy:

 1. Tak, to bardzo uniwersalna książka. Warto mieć takie wydanie na półce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z moich ulubionych bajek - a do tego jakie piękne wydanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To dziwne, ale ani razu w dzieciństwie nie miałam okazji [przeczytać tej bajki.
  Zapraszam na nowy post:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe wydanie dla dzieci :) a akurat przed Mikołajkami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy i czytamy z córką. Płyta została już dziesiątki razy przeczytana. Bardzo lubię to wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilustracje przepiękne, zatem jestem na TAK!

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda, że Piotruś Pan się nie starzeje! Ja polecam Piotrusia Pana wydanego przez Media Rodzina. Najpiękniejszy chyba jakiego widziałam! http://www.cudowneipozyteczne.pl/2015/11/dziecieca-klasyka-w-pieknym-wydaniu.html

  OdpowiedzUsuń