poniedziałek, 23 listopada 2015

,,Pinokio" Carlo Collodi

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 110
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

,,Pinokio" Carla Collodiego to książka od lat wpisana w kanon lektur szkolnych. Powinno znać więc ją każde dziecko. Seria ,,Poczytajcie, posłuchajcie" także ma tę opowieść w swoim zbiorze.

Pewnego dnia do majstra Wisienki trafił kawałek drewna, który mówił ludzkim głosem! Gdy więc zjawił się u niego Dżepetto i poprosił o kawałek drewna, by wyskrobać pajaca, oddał mu go bez wahania. Biedny Dżepetto nie wiedział, że Pinokio zacznie mówić i zachowywać się jak normalny chłopiec, tyle, że z drewna. Nie zdawał sobie sprawy, ile przykrości sprawi mu Pinokio, który powstał z jego własnych rąk.

,,Pinokio" to książka, którą czytałam co najmniej z 10-15 lat temu. Postanowiłam więc sobie odświeżyć jej lekturę, tym razem w wersji obrazkowej. Całość została bardzo starannie wydana, w twardej oprawie, z dwoma płytami do posłuchania. Słuchałam z przyjemnością, treść została wiernie oddana, do tego różne odgłosy, coś wspaniałego!

Historii Pinokia nie muszę nikomu opowiadać. Morał płynący z tej publikacji jest taki, że każdy z nas może się zmienić. Nawet jeśli nikt nie pokłada w nas nadziei, możemy zrobić wszystko, by stać się lepszymi ludźmi. Pinokio, a tak naprawdę każdy z nas, nie był złym chłopcem. Na jego drodze było jednak za wiele pokus, którym nie potrafił się oprzeć.

,,Pinokio" to klasyczna bajka, którą powinien mieć w domu każdy z nas. Myślę, że to wydanie jest o tyle atrakcyjne, że ma także w cenie książki płyty do przesłuchania. Do tego bardzo podobają mi się ilustracje, może oprócz ostatniej sceny, w której Pinokio ma za dużą głowę :)

Moja ocena: 5,5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania5 komentarzy:

 1. Uwielbiam Pinokia :D
  Zapraszam do dyskusji :D
  http://artemis-shelf.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie miałam okazji przeczytać Pinokio, za to bajka o tym samym tutule już od dziecka wzbidzała we mnie grozę.

  Zapraszam na nowy post:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. "Pinokio" to klasyk, który każdy powinien poznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się, że jest w twardej oprawie. Warto mieć taką książkę w biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pinokia czytałam i to niedawno, ale w domu nie mamy, a ta w twardej oprawie kusi :)

  OdpowiedzUsuń