sobota, 14 listopada 2015

Nowości #47

Tradycyjnie przedstawiam Wam książki, które przybyły do nas w czasie ostatniego tygodnia. Tym razem znów skusiłyśmy się na małe urodzinowe zakupy (każda wymówka jest dobra, prawda? :))

,,Siedem życzeń" Praca zbiorowa


Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski Pensjonat do świąt Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty, oni chcą stworzyć idealne święta.

Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a prąd w całej okolicy zostaje odcięty. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry, tej Wigilii, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna Pensjonatu rozświetlą się, a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Niespiesznych, i chociaż przypadkowych, pełnych nadziei na lepsze jutro.

Tego roku kilku bohaterów Cichej 5 powróci.
W zupełnie innych okolicznościach będą musieli stawić czoło kolejnym świętom Bożego Narodzenia.
Bo czasem los musi nieustannie przypominać o tym, co ważne.
Rozświetla niebo i wskazuje nam drogę. Wystarczy nią pójść.

Jeden Pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści.

,,Martynka poznaje zwierzęta. Pierwsza encyklopedia" Katarzyna Berłowska

Lubię Martynkę, musiałam więc mieć tę encyklopedię. Niedługo pewnie napiszę o niej coś więcej.

Martynka bardzo kocha zwierzęta i dużo o nich wie. Z wielką przyjemnością podzieli się z Wami ciekawostkami z ich życia.
Dzięki tej książce dzieci nauczą się rozpoznawać i nazywać zwierzęta, zarówno te mieszkające w domu, jak i te na podwórku czy żyjące na wolności.
Krótkie teksty, opisujące charakterystyczne cechy oraz zachowanie zwierząt wzbogacą słownictwo najmłodszych, a rodzicom pomogą odpowiadać na wiele pytań zadawanych przez ciekawskie maluchy.
Książkę dopełniają przesympatyczne fotografie zwierząt oraz ilustracje Martynki.
Nauka w towarzystwie Martynki, ulubionej bohaterki z dziecięcych książek, to idealne połączenie nauki i zabawy.

,,Amelia" Katarzyna Michalak

Kolejna książka jednej z moich ulubionych pisarek, są to rozszerzone wątki ,,Kawiarenki pod Różą".


"Pewnego słonecznego dnia na progu uroczej, starej kamieniczki w miasteczku o nazwie Zabajka stanęła dziewczyna. Otworzyła szeroko drzwi i uśmiechnęła się do świata. Jaśmin pachniał oszałamiająco, a drzewa zieleniły się intensywnie obmyte porannym deszczem.

Dziewczyna omiotła spojrzeniem senne miasteczko - Tak, tu będzie mi dobrze - pomyślała. - Tu zostanę."

Zabajka to piękne miasteczko ukryte wśród sosnowych lasów. Miejsce, gdzie czas płynie inaczej. Pewnego dnia jego senną codzienność zakłóca tajemnicza dziewczyna o pięknych, czarnych oczach. Jak tu trafiła? Jaką przeszłość ma za sobą? Czy z dawnego życia pozostało jej coś więcej niż kurczowo ściskany list? Czy naprawdę ma na imię Amelia?
Książka Katarzyny Michalak to historia dziewczyny, która nie miała nic oprócz nadziei i marzeń. To również opowieść o pamięci, która nas kształtuje. Opowieść o tym, że nawet jeśli utracimy przyszłość, to przyszłość wciąż należy do nas.

,,Obietnica pod jemiołą" Richard Paul Evans

Kolejna książka do kolekcji, mamy już jego kilkanaście powieści.


Największe prezenty od losu często otrzymujemy w najtrudniejszych chwilach życia.
Elise doskonale wie, który dzień wymazałaby ze swojego życia, gdyby tylko było to możliwe. Z powodu błędu popełnionego w przeszłości dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Dopiero niezwykła obietnica złożona przez tajemniczego nieznajomego przywraca jej nadzieję. Elise przekonuje się ze zdumieniem, że Nicolas ma własny klucz do jej serca.
Richard Paul Evans, autor bestsellerowych "Obiecaj mi", "Stokrotek w śniegu" i "Szukając Noel" przypomina, że jesteśmy tu po to, aby nauczyć się kochać. Przypomina o sile przebaczenia, która może przezwyciężyć każdy błąd. Opowiada o tym, że za ciemną stroną księżyca może kryć się światło.
"Obietnica pod jemiołą" jest uznawana przez czytelników za jedną z najbardziej przejmujących powieści w jego dorobku.

,,Zimowy wilk" Holly Webb

Lubię tę podserię, to trzecia książeczka z takim motywem.


Dla miłośników i wielbicieli serii "Zaopiekuj się mną" na święta przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę: nową książkę Holly Webb o dziewczynce imieniem Amelia, która chce uratować zaginionego wilczka w odległej zimowej krainie.
Amelia zwiedza ogromny, stary dom, w którym jej rodzina spędza święta Bożego Narodzenia. W czasie jednej z takich wypraw znajduje ukryty na strychu bardzo stary pamiętnik. Okazuje się, że pamiętnik ten należy do chłopca, który znalazł małego, samotnego wilczka i postanowił się nim zaopiekować.
Nagle Amelia budzi się w mroźnej, zimowej, odległej krainie… wprost z pamiętnika.
Chłopiec marzy o tym, aby ktoś pomógł mu uratować zagubionego wilczka… Jego marzenie się spełnia i pewnego dnia pojawia się tajemnicza Amelia. Czy działając wspólnie, dzieci odnajdą mamę wilka w tej odludnej zimowej krainie?

,,Kuzyneczki" Teresa Monika Rudzka

Na nieprzeczytane.pl kosztowała jedyne 3 złote. Żal było nie wziąć.


Podobno najlepszym wyjściem dla kobiety jest wyjście za mąż. Ale czy na pewno? Żenia, Joasia, Renata, Marcela żyją w każdym mieście. Były i są wśród nas: zakochane, rozczarowane, zmęczone. Czasem kupują przed nami jabłka, czasem stoją obok w tramwaju. Może rozpoznamy je w sobie?
Akcja „Kuzyneczek” zaczyna się po drugiej wojnie światowej, przetacza się przez lata sytego i niesytego PRL-u i trwa do współczesności. To opowieść o kobietach i kobiecości. Autorka opisuje ich losy, rozpięte –  jak na krzyżu – na współrzędnych czasów, w jakich przyszło im żyć, i rodzin, które dostały w spadku. Opowieść toczy się nieśpiesznie, pejzaż za oknami zmienia się i tyko one: kobiety, żony, matki, babcie, siostry, kuzyneczki – pozostają zawsze takie same.

,,Zuzia idzie do ZOO" Liane Schneider

Nie znam tej serii, spodobała mi się okładka, więc kupiłam.



Bohaterka serii "Mądra Mysz", mała Zuzia, tym razem jedzie na wycieczkę do Zoo. Jest tam wiele do zobaczenia i do odkrycia.

Po czym mama zebra rozpoznaje swoje dziecko? Co jedzą surykatki? Czy małpy lubią banany? Pewien mały miś ucieka ze swojego wybiegu… Czy  dzieci będą umiały mu pomóc?

,,Idealne życie" Katarzyna Kołczewska

Paulina zbiera książki pisarki, na razie wydała 3.



  Wzorowa rodzina. Doskonała praca. Wydarzenia, których nie można wytłumaczyć.
  Elżbieta, dyrektorka firmy farmaceutycznej, zaskakuje wszystkich. Mąż, rodzina, współpracownicy - nikt nie może pojąć, dlaczego to zrobiła. Miała przecież wszystko - świetną pracę, piękny dom, kochającego męża, idealne dzieci.
  Ewa jest niezamożną, sfrustrowaną nauczycielką z Sandomierza. Długo nie może otrząsnąć się z szoku po czynie siostry. Ale przede wszystkim nie może zrozumieć, co pchnęło Elżbietę do tej niewytłumaczalnej decyzji. A może nie była to wcale jej decyzja?
  Wie, że musi pojechać do Warszawy. Musi dowiedzieć się, co, tak naprawdę, działo się w życiu Elżbiety. Czy prowadziła faktycznie idealne życie?
  Wciągająca, zaskakująca opowieść o życiu kobiety, której nikt nie znał naprawdę.


,,Gwiazdozbiór" Marta Zaborowska

Trzeci tom serii, czytałam pierwszy, zainteresowała mnie fabuła.


Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa.

8 komentarzy:

 1. Bardzo chce poznać ''Obietnicę pod jemiołą''. Ale poczekam jeszcze na Twoją recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Siedem życzeń" muszę mieć. Koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Póki co noic mnie specjalnie nie zaintrygowało, ale licze na Twoje recenzje :>
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Amelia" i "Gwiazdozbiór"- te dwie książki muuuszę koniecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałyście Cię już urodziny, czy będzie mieć? ;)
  Składam najserdeczniejsze życzenia. :D Dużo książek. ;)
  Miłej lektury tych. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowało mnie "Siedem życzeń" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znamy i Martynkę i Zuzę :) Martynkę moja córka uwielbiała, teraz już trochę wyrosła i woli czytać inne książki, a Zuzę mój mały teraz ogląda namiętnie :)

  OdpowiedzUsuń