sobota, 7 listopada 2015

Nowości #46

Dziś dość monotematycznie, ale ciekawie. Postanowiłyśmy zebrać wszystkie dostępne książki Evansa. W przypadku tych obyczajowych nam się udało. Do tego garść kulinariów i bajek świątecznych.

,,Papierowe marzenia" Richard Paul Evans

Czytałam już kiedyś, piękna powieść.


Każdy zasługuje na drugą szansę

Mówi się, że czasami najlepszą rzeczą, jaka nas spotyka w życiu, jest dar drugiej szansy, abyśmy nareszcie zrobili to, co powinniśmy byli zrobić za pierwszym razem.
Luke miał bardzo wiele: kochającego ojca, wspaniały dom, duże pieniądze, zaplanowaną przyszłość. Gdyby ktoś mu kiedyś powiedział, że wyrzeknie się tego wszystkiego, nie uwierzyłby. A jednak tak się stało. Podjął złe decyzje, poznał nieodpowiednich ludzi. Nie rozumiał, czym naprawdę jest miłość. 

Stare przysłowie głosi, że gdyby nie ciemność, nigdy nie poznalibyśmy światła. Luke na własnej skórze przekonał się o prawdziwości tych słów. Czy kręte i niebezpieczne ścieżki jego życiowych wyborów zaprowadzą go w końcu do domu? 

,,Bliżej słońca" Richard Paul Evans

Miałyśmy z biblioteki.


Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym. 
"Bliżej słońca" to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.
`Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy.` 
Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat. Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci. Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce. Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej? 

,,Kolory tamtego lata" Richard Paul Evans

Prawdziwa historia.


Ta historia wydarzyła się naprawdę.
Przyjaciele Eliany mówili, że jej życie to bajka. Dziewczyna z amerykańskiego miasteczka zakochała się w przystojnym Włochu i zamieszkała z nim w kraju, którego język brzmi jak poezja, a jedzenie smakuje niczym dar niebios.
Niestety, wymarzony dom okazał się jedynie piękną klatką, z której nie można uciec. Kiedy Eliana traci już nadzieję i wiarę w przyszłość, wtedy los stawia na jej drodze nieznajomego. Oboje wiele przecierpieli i trudno im uwierzyć w szczęśliwe zakończenie.
Ale przecież każdy, kto próbuje ukryć miłość, daje najlepszy dowód na jej istnienie.

,,Drzwi do szczęścia" Richard Paul Evans

Coś innego, jestem ciekawa.


Teorii na temat szczęścia jest mnóstwo. Tworzyli je od zarania dziejów filozofowie, myśliciele, naukowcy... Która definicja jest słuszna? Na to pytanie każdy odpowie inaczej. Jednak to, co łączy wszystkich to fakt, że każdy chce być szczęśliwy. Tylko jak to zrobić? Od czego zacząć? Co zmienić? Co robić, kiedy nic nam nie wychodzi?
Najważniejsze to uwierzyć w siebie i w to, że szczęście mamy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zrozumieć ideę czworga drzwi. Kryją się za nimi proste zasady, które pokazują, jak osiągnąć spełnienie - sukces w życiu prywatnym i zawodowym. Każde drzwi symbolizują coś innego. Co to jest, dowiedzcie się sięgając po tę książkę. 
Richard pokazuje w oparciu o prawdziwe historie, że nawet drobne czynności mogą dać początek wielkim zmianom. Wystarczy pozbyć się ograniczeń w sposobie myślenia i otworzyć `Drzwi do szczęścia`.
Najnowsza książka Richard`a łączy w sobie elementy biografii pisarza i jego sposoby motywacji. Wiele tez pisarz opiera na konkretnych przykładach, a własną postawą udowadnia, że wszystko może się zmienić, jeśli będziemy tego chcieli. `Gdybyście mnie zapytali, co piszę, 
i upowszechniam ideały inspirujące rozwój duchowy. Niniejsza książka jest kompilacją moich przekonań w formie niebeletrystycznej.` - pisze Evans w swojej książce. 
Ten znany mówca w swoim bestsellerowym poradniku daje czytelnikom ogromny zastrzyk optymizmu i pozytywnego myślenia, mądrych, ale nie przemądrzałych rad. Cenne wskazówki, których udziela Richard mogą stać się życiowymi drogowskazami. Pokazuje też, że słabości mogą stać się naszą siłą, a popełnione błędy najlepszymi nauczycielami. `Drzwi do szczęścia` to nie zwykła książka poradnikowa - to niezwykły zbiór inspiracji dla każdego i cenne chwile refleksji nad własnym życiem. 

,,List" Richard Paul Evans

Książka nam się powtórzyła, zapomniałyśmy, że ją mamy.


 Nawet największa miłość może się zachwiać w cieniu tragedii.
  MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych przyjaciół.
  Los jednak wystawia ich na wielką próbę - umiera ich trzyletnia córeczka. Po tym przeżyciu David zaczyna uciekać przed emocjami w pracę. Chociaż jego miłość do MaryAnne jest głęboka, mężczyzna przez lata nie widzi swoich błędów - dopiero wyjazd ukochanej i pozostawiony przez nią list otworzą mu oczy i popchną go do wielkich zmian w życiu.
  Czy MaryAnne i David odnajdą drogę powrotną do wspólnego szczęścia? Czy Davidowi uda się pogodzić z przeszłością? Czy pomagając innym, mężczyzna zdoła pomóc także sobie?

 "List" Richarda Paula Evansa to inspirująca historia o nieprzemijającej sile miłości, która wzruszyła miliony czytelników. Opowieść przenosi nas w pełne kontrastów lata trzydzieste ubiegłego wieku, czas wystawnych przyjęć i początków big-bandów, a zarazem upadku wielkich fortun i dotkliwej nędzy.

,,Najcenniejszy dar" Richard Paul Evans

Piękna historia, czytałam jakiś czas temu.Tuż przed Bożym Narodzeniem Richard z żoną i córeczką wprowadzają się do starej rezydencji, by opiekować się mieszkającą tam staruszką Mary. Pewnej nocy pisarza budzi piękna melodia. Poszukując źródła tajemniczych dźwięków, Richard trafia na strych, gdzie odkrywa zakurzoną, rzeźbioną skrzynkę, pełną starych miłosnych listów, naznaczonych śladami łez. Kto był ich autorem? Do kogo były adresowane? Ta zagadka będzie nurtować autora wraz z pytaniem zadanym przez Mary: co było pierwszym darem ofiarowanym na Boże Narodzenie? 

,,Stokrotki w śniegu" Richard Paul Evans

Zapowiada się bardzo ciekawie.


Czy można dostać drugą szansę i rozpocząć wszystko od nowa? James Kier zginął w wypadku. Tak przynajmniej wszystkim się wydawało. On sam dowiedział się o własnej śmierci z gazet. Pomyłkę szybko wyjaśniono, ale błąd popełniony przez dziennikarza ucieszył wszystkich znajomych Jamesa. Nic dziwnego. Nie był kandydatem na najlepszego przyjaciela. Bezwzględny szef. Rekin biznesu wyznający zasadę - po trupach do celu. Mąż, który zostawia umierającą żonę. Ojciec znienawidzony przez syna. Czy można zacząć wszystko od nowa? Wynagrodzić popełnione krzywdy? Przebaczyć innym i sobie? Stokrotki w śniegu to piękna, wzruszająca opowieść o sile miłości i nadziei. O tym, że najważniejsza w życiu jest rodzina. Że tylko kochając i będąc kochanym, można odnaleźć własną drogę w życiu.

,,Zimowe sny" Richard Paul Evans

Też miałyśmy z biblioteki, teraz na własność.


 Nawet złamane serce może pokochać na nowo 
"Życie jest glebą, nasze decyzje i czyny słońcem i deszczem, ale nasionami są nasze sny."
  Joseph nigdy wcześniej nie przywiązywał wagi do snów. Był osobą mocno stąpającą po ziemi - wschodzącą gwiazdą reklamy i dumą ojca, co budziło zazdrość jego starszych braci. Nie przypuszczał, że pewien sen, który od razu zrodził w jego sercu niepokój, okaże się proroczy...
 Czy Joseph będzie potrafił wykorzystać swój niecodzienny dar czytania przyszłości?
 Czy sny wskażą mu właściwą ścieżkę?
 I czy dziewczyna, która skradła mu serce, okaże się godna jego miłości?

,,Święta bez chemii.  Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta" Julita Bator

Niespodzianka dla mnie i dla Pauliny.


Jak sprawić, by nad stołem unosił się aromat rodzinnych, szczęśliwych i spokojnych świąt?

Dzięki swoim książkom Julita Bator zmieniła oblicze polskiej kuchni. Autorka, mama trójki dzieci, podzieliła się swoją unikatową wiedzą i wypróbowanymi zdrowymi przepisami.
Teraz podpowiada, jak przygotować święta bez glutaminianu sodu i sztucznych barwników. Udowadnia, że można przyrządzić zdrowe świąteczne potrawy i że nie jest do tego potrzebna długa lista składników ani niekończące się godziny spędzone w kuchni.
Co zrobić, by smak wigilijnej kolacji, wielkanocnego śniadania czy urodzinowego przyjęcia zapamiętać na zawsze i z radością co roku odtwarzać? Jak niewielkim nakładem czasu i kosztów zamienić czekoladowe cukierki na własnoręcznie lukrowane pierniczki, przygotować domowy barszcz z uszkami czy najlepszą lemoniadę?
Julita Bator radzi, jak sprawić, by w domu unosił się aromat rodzinnych, szczęśliwych i spokojnych świąt, pachnących cynamonem i świeżo upieczonym mazurkiem. Jak podarować swoim bliskim to co najlepsze. Bez polepszaczy!

,,Pyszne. Na słodko" Anna Starmach

Niespodzianka dla Pauliny. Na pewno będziemy próbować.


Pozycja obowiązkowa dla wszystkich łasuchów!

Sprawdzone przepisy na najlepsze słodkości od Ani Starmach zebrane w jednym tomie. Aż 88 pysznych i prostych przepisów na desery, których przyrządzenie zajmie tylko chwilę.

Koniec z zakalcami czy popękaną bezą - Ania Starmach dzieli się swoimi kuchennymi sekretami, które sprawią, że każdy przepis się uda.

,,Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju" Agnieszka Rahoza

Jestem bardzo ciekawa tych opowieści.


Urocza książka dla dzieci pragnących poznać tajemnice Świętego Mikołaja, zobaczyć podbiegunową fabrykę zabawek, przeżyć wraz z latającymi reniferami przygody, 
jakie zdarzyły się przy dostarczaniu prezentów pod choinkę, a także dowiedzieć się 
o znaczeniu i głębi świąt Bożego Narodzenia. 
Książka napisana jest w formie pięknej bajkowej opowieści, w której historie Marysi i Stasia, małych Paluszków, a także ich rodziców i zakonnika ojca Benedykta, splatają się z przygodami Świętego Mikołaja. Opowieść podzielona jest na kilka epizodów opisujących emocjonujące przygody bohaterów. 
Wielkim atutem książki są niezwykle piękne i przyjazne każdemu dziecku ilustracje. 
Dodatkowo w książeczce znalazło się kilka wzorów na ozdoby choinkowe i kilka przepisów na świąteczne smakołyki.

,,Opowieść wigilijna" Charles Dickens + CD

Taką klasykę warto mieć w swojej biblioteczce.


Opowieść wigilijna należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Bajka została przetłumaczona i oddana po polsku pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez uwielbianego w Polsce i za granicą polskiego artystę Artura Piątka. Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem, a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami. Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Andrzej Blumenfeld, Grzegorz Damięcki, Andrzej Ferenc czy Milena Suszyńska.

,,Pamiętnik Świętego Mikołaja" Adam Zabokrzycki

Przekonały mnie ładne ilustracje.


Fascynujące opowieści o tym wszystkim, czego na temat Świętego Mikołaja i prezentów gwiazdkowych pragną dowiedzieć się dzieci. Bajki napisane są z fantazją i humorem, a równocześnie wiernie ukazują polską tradycję mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym atutem książki są urocze ilustracje, osadzone w polskich realiach świąt

,,Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień" Regina Brett

Bardzo fajny kalendarz na każdy rok.


Przedstawiamy Twój dziennik Reginy Brett z 12 nowymi lekcjami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników.

Książki Reginy Brett cieszą się w Polsce olbrzymią i niesłabnącą popularnością. Felietony tej amerykańskiej pisarki i dziennikarki - czy też, jak sama o nich pisze, lekcje - pełne ciepła, nadziei i wzruszeń, są dla wielu osób cenną podporą w życiu i drogowskazem na jego nierzadko krętych drogach. Już same tytuły lekcji są cennym zbiorem dających do myślenia sentencji... Wielu z nas chciałoby, by celne komentarze, spostrzeżenia i myśli Reginy były dostępne na co dzień, byśmy mogli po nie łatwo sięgnąć, robiąc sobie czasem krótki przystanek w pędzącym nieustannie świecie. Tak zrodził się pomysł Twojego dziennika, uniwersalnego kalendarza na każdy rok. Przedstawiliśmy go latem tego roku Reginie, a ta podeszła do niego z wielkim entuzjazmem i radością.

Regina Brett na naszą prośbę napisała 12 zupełnie nowych lekcji, z których większość jest inspirowana jej dwukrotnym pobytem w Polsce. Każda z tych lekcji otwiera miesiąc, którego dni (każdy na oddzielnej stronie) opatrzyliśmy inspirującymi cytatami z książek Reginy i symbolicznym rysunkiem nawiązującym stylistycznie do okładek ich polskich wydań.

Twój dziennik to osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy na każdy dzień i nową lekcją na każdy miesiąc.

To źródło Twojej codziennej inspiracji.

,,Malina cud-dziewczyna" Katarzyna Pakosińska

Wygląda bardzo ciekawie.


To według Autorki najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących Europę Środkową. Napisana została w myśl sentencji prezydentowej Roosvelt, że dzieci najuważniej słuchają, gdy się do nich nie mówi.
Bohaterką jest Malina, uczennica szkoły podstawowej, inteligentna, nieśmiała, ale sprytna, lubi śmieszne słowa, np. serdaczek i chrupka, bałagan, jajecznicę na boczku, książki, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie. Nie nosi zegarka, ma kłopoty z matmą i koleżanką Ewą.
Przeżywa pierwszy poryw serca, co staje się świetnym pretekstem do poznania tego i owego z dawnych dziejów mamy czy babci Wandziuliny. W ogóle domowe historie to największy atut tej opowieści. A może to, że czytelnik wciąż jest wciągany w akcję i musi wykonywać różne zadania…?

6 komentarzy:

 1. "Malina - cud dziewczyna" - to idealna pozycja dla mojej córki- cud dziewczyny:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Evansa czytałam jedynie ,,Obiecaj mi'', a ponieważ bardzo mi się podobało, dlatego mam ochotę poznać inne dzieła autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Pamiętnik Świętego Mikołaja" jest świetny - sprezentowałam tę książkę swojemu bratu na ubiegłoroczne święta i był zachwycony (ja również ;-)).

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytałabym ,,Stokrotki w śniegu" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym miesiącu gości u Was Evans :) - czytałam kilka jego powieści i każda mi się podobała :) uwielbiam wszelkie bajki o świętach Bożego Narodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w domu kilka książek Evansa, w tym "Papierowe marzenia". Bardzo lubię książki tego autora.

  OdpowiedzUsuń