środa, 18 listopada 2015

,,Niezgodna" Veronica Roth

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 352
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

Veronica Roth to autorka fantastycznej trylogii dla młodzieży pt. ,,Niezgodna". Postanowiłam zapoznać się z jej pierwszą częścią.

Beatrice, jak każda osoba w jej wieku, musiała dokonać wyboru do której frakcji będzie należeć. Przez 16 lat była Altruistką, zazwyczaj było tak, że zostawało się w rodzinnym gronie. Taką samą decyzję musiał podjąć jej brat Caleb. Przed oficjalną ceremonią każdy z nastolatków przeszedł test, który miał go ukierunkować na daną decyzję. Zazwyczaj wynik był jednoznaczny. W przypadku Beatrice było inaczej...

,,Niezgodna" to książka, która nie porwała mnie swoim rozpoczęciem i nawet miałam ochotę ją odłożyć. Pierwsze kilkadziesiąt stron niestety jest dość nużące, nudne i niewiele wnosi do sprawy. Następnie jest już tylko lepiej i czytałam z dużym zainteresowaniem. Bardzo podobały mi się tajemnice niektórych bohaterów, zadania, które musieli wykonywać. Zakończenie także jest dość zaskakujące. Z chęcią zapoznam się z dalszymi tomami.

Sporo w swoim życiu przeczytałam powieści fantastycznych i młodzieżowych. Za każdym razem liczę, że w kolejnej czytanej publikacji odnajdę coś nowego. Veronica Roth w jakiś sposób mnie zaskoczyła zarówno całokształtem fabuły, jak i poszczególnymi scenami. Oczywiście pojawia się watek miłosny, jak w niemal wszystkich powieściach młodzieżowych, jednak w pierwszej części jest on niezwykle subtelny.

,,Niezgodna" to książka tak naprawdę o każdym z nas. Pokazuje, że nie możemy jednoznacznie określić swoich cech charakteru, zawsze znajdzie się coś co wyróżnia nam spośród innych członków naszej grupy. Mimo nużącego początku warto się z nią zapoznać. Z chęcią skuszę się także na ekranizację, jestem ciekawa, jak w niej zostały przedstawione poszczególne sceny.

Moja ocena: 4,5/6 

~*~


Taką oto wiadomość otrzymałam od Wydawnictwa AMBER:

Dla fanów Veroniki Roth (szczególnie dla tych, którzy nie będą mogli być w Warszawie 12. grudnia na spotkaniu z autorką!) mamy specjalną okazję do zdobycia egzemplarza książki z autografem.

Co trzeba zrobić?
1. Napisać recenzję dowolnej z książek Veroniki Roth z serii "Niezgodna".
2. Opublikować ją na stronie jak największej ilości księgarń internetowych.
3. Przysłać mail na adres kontakt@wydawnictwoamber.pl z linkami i swoimi danymi, wpisując w temacie VERONICA ROTH - RECENZJA.
Na wiadomości czekamy do 23. listopada!
Wybierzemy 20 osób, które zostaną nagrodzone egzemplarzami trylogii "Niezgodna" (w jednym tomie) podpisanymi przez autorkę podczas jej wizyty w Warszawie.


5 komentarzy:

 1. Zaczęłam to kiedyś czytać, ale nawet nie skończyłam, więc to nie dla mnie książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja muszę ja przeczytać żeby zobaczyć co w niej wszyscy widzą :) ale niestety ciężko na nią trafić w bibliotece, a lista oczekujących długa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach tę serię. A Tobie życzę powodzenia w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsze, że Cię zaskoczyła. To wielki plus.

  OdpowiedzUsuń
 5. w sumie najlepsza cześć z całej trylogii reszta to strata czasu

  OdpowiedzUsuń