niedziela, 1 listopada 2015

,,Leśne zwierzęta", ,,Mowa zwierząt", ,,Rozpoznaję pojazdy"

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Zwierzęta możemy poznawać na różne sposoby. Niektóre leśne, jak sama nazwa wskazuje, możemy spotkać w lesie, choć nikt z nas pewnie nie chciałby zobaczyć dzika w miejscu innym niż ZOO. Dzięki tego typu książeczkom możemy zapoznać dzieci z różnymi gatunkami zwierząt.

W tej publikacji znajdziemy takie gatunki, jak: szczygieł, wydry, łasice, jastrząb myszołów, łania i jelonek, zające, puchacz, borsuk, bażanty, zimorodki, bobry, szopy pracze, perkoz z pisklętami, dziki i warchlaki.

Książeczka jest w całości kartonowa, w małym formacie, z zaokrąglonymi rogami. Jedyna treść, jaką w niej znajdziemy to nazwy zwierząt. Oprócz tego ilustracje są bardzo kolorowe i przykuwają wzrok. Zwierzęta także zostały wiernie oddane w tej publikacji.

,,Leśne zwierzęta" to publikacja przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Myślę, że skłoni je do zapoznawania się z różnymi gatunkami, a jako urozmaicenie samej treści można wybrać się do ZOO, by zobaczyć je na żywo.

Moja ocena: 5/6~*~

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Jak mówi kura, czy kaczka usłyszeć od najmłodszych lat mogą dzieci mieszkające na wsi, które z takimi stworzeniami obcują na co dzień. Co jednak zrobić w przypadku, gdy chcemy pokazać dziecku zwierzę i jego przybliżony odgłos? Możemy posłużyć się książeczką.

Dzięki ,,Mowie zwierząt" dziecko pozna odgłosy następujących zwierząt: barana, kaczki, konia, koguta, kruka, żaby, psa, indyka, węża, wróbla, kozy, kota, bociana i kury. Jak widać, przekrój gatunków jest dość spory.

Każda strona to inne nazwa innego zwierzęcia oraz napisane odgłosy, które wydaje. Moim zdaniem, książeczka zainteresuje te dzieci, które lubią zwierzęta i są ciekawe, jak się między sobą komunikują. Ilustracje także są ładne, kolorowe. Publikacja w całości jest kwadratowa z zaokrąglonymi rogami.

,,Mowa zwierząt" to kolejna kartonowa książeczka w domowej biblioteczce, na której się nie zawiodłam. Cieszę się, że powstają tego typu publikacje. Tę polecam Wam z całego serca, gdyż uważam, że warto ją mieć.

Moja ocena: 5/6
~*~

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Dawno temu przyjęło się, że jak samochody to dla chłopców, a lalki - dla dziewczynek. Nie zgadzam się z tym podziałem i dlatego uważam, że książeczka ,,Rozpoznaję pojazdy" jest przeznaczona dla każdego z nas. W końcu dziewczynki też muszą wiedzieć, jak wygląda autobus, czy metro.

A w książeczce oprócz wspomnianych pojazdów zobaczymy także motocykl, łódź podwodną, łódź, bolid formuły 1, Ferrari, autokar, balon, tir, koparkę, spychacz, tramwaj i dżip.

Książka o pojazdach jest o tyle ciekawa, że są tam środki komunikacji miejskiej, maszyny, a także inne samochody. Bardzo podoba mi się taka różnorodność pojazdów. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania różnych typów. Ilustracje są ładne, kolorowe, a samochody wiernie przedstawione względem oryginału.

,,Rozpoznaję pojazdy" to w całości kartonowa książeczka z zaokrąglonymi rogami, w którą warto się zaopatrzyć. Myślę, że pojazdy to taka dziedzina, którą każde dziecko powinno poznać choć w minimalnym stopniu.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książki zostały przeczytane w ramach wyzwania


6 komentarzy:

 1. Jednego tym książeczkom nie można odmówić- śliczne ilustracje:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie bajeczne ilustracje, dlatego bez wahania chce wszystkie 3 książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustrację w takich publikacjach są bardzo śliczne. O wiele ładniejsze niż te wygenerowane komputerowo... Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka o leśnych zwierzętach jest na pewno bardzo przydatna i posiada walory edukacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wydane książeczki. Mi najbardziej spodobała się ,,Leśne zwierzęta" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej zainteresowały mnie pojazdy, ale ilustracje są ładniejsze w "Leśnych zwierzętach".

  OdpowiedzUsuń