niedziela, 15 listopada 2015

,,Gwiazdozbiór" Marta Zaborowska

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 496
Półka: posiadam
Do kupienia: Czarna Owca

Marta Zaborowska zadebiutowała ,,Uśpieniem", czyli pierwszym tomem z policyjną detektyw Julią Krawiec. Następnie wydała kolejne tomy - ,,Rajskie ptaki" oraz ,,Gwiazdozbiór".

Szkoła talentów, wyobrażacie sobie, by już w podstawówce klasy miały określone profile - uczono gry na instrumencie, tańców i innych dyscyplin. W mury szkolne przyjmowano tylko najbardziej zdolne dzieci, ta podstawówka miała być wyjątkowa. I z pewnością była. Szkoda tylko, że musiało wiązać się to z serią zabójstw dzieci, które do niej uczęszczały. Jakie tajemnice kryły szkolne mury? Czy był tam ktoś o nieposzlakowanej reputacji? W jaki sposób wszystkie wątki miały się połączyć? Ile dzieci miało zginąć zanim Julia Krawiec odnajdzie mordercę?

Pierwszą część czytałam dwa lata temu, więc od tamtego czasu zdążyłam zapomnieć, o czym był tamten tom. Jedynie miałam kilka przebłysków związanych z Julią Krawiec. Fabuła trzeciego tomu jednak tak mnie zaciekawiła, że postanowiłam zapoznać się z tą powieścią. Jest to lektura, w którą początkowo trochę ciężko się wciągnąć, jednak z biegiem stron to wrażenie ustaje i książkę czyta się z zapartym tchem.

Pamiętam, że pierwszy tom czytałam non stop od pierwszej do ostatniej strony, rozmiarowo był podobny do ,,Gwiazdozbioru". W przypadku trzeciej części nie jest już tak kolorowo. Nie jest to książka, którą się czyta na raz, bo może nieco przytłoczyć. Mimo wszystko, przeczytałam ją w dwa wolne popołudnia.

Pomimo tego, że jest to obszerna publikacja do samego końca nie wiadomo, kto stoi za zabójstwami. Z przykrością muszę stwierdzić, że niektóre wątki są dość przewidywalne i nawet jeśli dane osoby nie są mordercami to i tak snujemy przypuszczania, że są w jakiś sposób zamieszane w tę sprawę. Nie wiem, jak Was, ale mnie intuicja nie zawiodła. Oprócz wszystkich wątków kryminalnych toczy się życie osobiste Julii Krawiec z pewnym doktorem. To jednak dopiero początek zawirowań, które czekają panią detektyw w tym tomie.

,,Gwiazdozbiór" Marty Zaborowskiej to trzeci tom serii, który można czytać jako odrębną powieść. Pierwszy tom moim zdaniem bardziej trzymał w napięciu i bardziej wciągnęła mnie intryga. Ta część nie jest zła, aczkolwiek w porównaniu do ,,Uśpienia" wypada słabiej.

Moja ocena: 4,5/6


Za egzemplarz książki dziękuję Czarnej Owcy
5 komentarzy:

 1. Przede mną jeszcze część druga,do tej pory jestem po lekturze tylko "Uśpienia", które zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie. Liczę że pozostałe części będą równie wciągające.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że jest trochę gorsza. Czasami tak bywa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, może kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam jeszcze kryminałów Pani Zaborowskiej, więc najwyższy czas to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam ''Uśpienie'' autorki i byłam zachwycona, dlatego mam zamiar poznać pozostałe części serii. Muszę tylko znaleźć chwilkę wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń