środa, 4 listopada 2015

,,Błędny Rycerz. Pięć Królestw" Brandon Mull

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 480
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Brandon Mull to pisarz książek fantastycznych przeznaczonych dla nastoletnich czytelników. Na chwilę obecną przeczytałam wszystkie jego książki. Moją najbardziej ulubioną serią jest ,,Baśniobór", choć uważam, że ,,Pięć Królestw" może wysunąć się na prowadzenie. Zobaczymy.

Cole już w pierwszej części trafił ze swoimi przyjaciółmi na Obrzeża, choć tego nie chciał. W ,,Łupieżcach niebios" wielokrotnie był bliski śmierci. W ,,Błędnym Rycerzu" ponownie czeka na niego do wykonania kolejna misja, w której będą mu towarzyszyć przyjaciele. Uda mu się także dowiedzieć coś nowego o sobie oraz spełnić jedno swoje marzenie. Ciekawi? Zapraszam do lektury.


Pierwszy tom serii zachęcił mnie do dalszej lektury. Niestety, na kolejny tom musiałam czekać niemal rok. Myślę, że jest to spowodowane tym, że Brandon Mull pisze te książki na bieżąco. Drugi tom spodobał mi się jeszcze bardziej i był miłą odmianą po ,,Pozaświatowcach", których lekturę mogłabym sobie z czystym sumieniem odpuścić. ,,Błędny Rycerz" to bardzo ciekawa i wciągająca kontynuacja, z którą warto się zapoznać. Jestem ciekawa, jakie tajemnice pisarz odsłoni przed czytelnikami w kolejnych 3 częściach. Jeśli obawiacie się, że zbyt długa przetrwa zatrze fabułę, nie róbcie tego. Na samym początku jedna-dwie strony to pobieżne przedstawienie faktów z 1 tomu.

Powieść napisana jest prostym, typowo młodzieżowym językiem. Czyta się ją szybko i z dużym zainteresowaniem. Bohaterów jest dość dużo, jednak nie ma problemu z zapamiętaniem ich cech. Uważam to za duży plus, gdyż mnogość postaci może przytłoczyć. Akcja czasami przyśpiesza, wiele się dzieje, nie ma czasu na nudę. Dużą rolę w książce odgrywa tajemniczy Błędny Rycerz. Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni rozwiązaniem tej zagadki.

,,Błędny Rycerz. Pięć Królestw" to bardzo intrygująca seria fantastyczna dla młodszych czytelników. Jestem bardzo zadowolona z jej lektury i czekam na kolejne tomy. Myślę, że się nie zawiodę.

Moja ocena: 5,5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.5 komentarzy:

 1. Fantastyka to nie moje klimaty (co doskonale wiesz), ale może kiedyś się przekonam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna ta seria. Dobrze, że takie powstają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nie jestem zainteresowana. Wolę inny gatunek literacki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby mój młodszy brat okazał w przyszłości chęć czytania to ch ętnie mu tą ksiażkę podsune. Póki co ma dopiero 3 aya.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w najbliższych planach obie części :)

  OdpowiedzUsuń