środa, 25 listopada 2015

,,7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" Jania Shipper

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 120
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

,,Klub Małych Czytelników" to seria wydawnictwa Siedmioróg, w skład której wchodzi kilka pozycji. ,,7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" jest jedną z nich.

Zbyszko był zwykłym synem kowala i kucharki, która piekła wspaniałe ciasta i torty. Chłopiec nie chciał jednak pójść w ślady ojca. Jego marzeniem było zostanie rycerzem. Nie bardzo wiedział jednak, jak miałby wpaść w oczy królowi. Cała książka to zbiór 7 historii z udziałem Zbyszka, który chciał zostać rycerzem. Zawsze jednak wiadomość o jego wyczynach nie docierała do króla...

Książka jest wydana w miękkiej oprawie, w dość dużym formacie. Większość stron zajmują w niej bardzo barwne i współgrające z tekstem ilustracje. Treści nie ma tutaj zbyt wiele, całość przeczytałam w pół godziny. Nie uważam tego czasu za stracony, gdyż ,,7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" to naprawdę zabawne opowieści, w których dużą rolę ogrywa Zbyszko.

Myślę, że bajka spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynom. O przygodach rycerzy czytać lubi chyba każdy. Na brak nudy nie można narzekać. Opowieści są dość krótkie, ciekawe, zajmujące i jak pewnie wiadomo, zawsze muszą skończyć się dobrze. Do tego wszystkiego jest urocza Wanda, córka króla, doskonale dopełniająca całości.

,,7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" to publikacja, moim zdaniem, mało znana, lecz zupełnie niesłusznie. Z chęcią z młodszym pokoleniem będę don niej wracać, gdyż uważam, że na to zasługuje.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


2 komentarze:

  1. Jejku że też ci pisarze mają jeszcze pomysły na bajki dla dzieci. No ale ciekawe. :)
    http://kochamczytack.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń