czwartek, 8 października 2015

,,Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela" Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Agnieszka Lingas-Łoniewska to wrocławska pisarka, która ma swoim koncie kilkanaście pozycji z różnych gatunków. Przeczytałam niemal wszystkie jej powieści - oprócz 2 i 3 tomu ,,Łatwopalnych". ,,Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela" to trzeci tom lawendowej trylogii.

Gabi tak naprawdę wciąż kochała Iva, ojca swojego dziecka. Przed laty jednak coś między nimi zaszło i wzajemne stosunki były raczej chłodne. Jak by tego było mało, mężczyzna własnie znalazł sobie nową partnerkę, którą miał zabrać na ślub jednej z sióstr Skotnickich. Czy jest jeszcze szansa na naprawienie stosunków między Gabi i Ivem?

Pierwsze dwa tomy trylogii czytałam prawie pół roku temu. Od tego czasu fabuła nieco zatarła mi się w pamięci. Gdy w bibliotece dowiedziałam się, że dostępna jest trzecia część, postanowiłam dowiedzieć się nieco więcej o Gabi. Bardzo podobało mi się wspominanie wydarzeń, gdy poznała się z Ivo. Ciekawym urozmaiceniem było też przytoczenie dwójki bohaterów, ze zwróceniem uwagi na ich wersje zdarzeń.

Siostry Skotnickie skrywają swoje uczucia, nie są pod tym względem zbyt wylewne. Bliźniaczki jednak odnalazły swoje szczęście w miłości, czy i Gabi było to dane? Co takiego wydarzyło się w jej przeszłości, że nie utrzymywała zażyłych stosunków z Ivem? Książka jest niezbyt obszerna, więc lektura zajmuje mało czasu. Wystarczą dwie godziny, w trakcie których możecie poznać zwieńczenie tej trylogii. Będzie trochę pozytywnie, a trochę negatywnie. Ponownie powrócą koszmary z przeszłości.

,,Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela" to książka, którą warto przeczytać, gdy czytało się dwie pierwsze powieści. Jest tutaj co nieco o Zuzannie oraz Zosi, jednak prym wiedzie Gabriela. Jeśli jesteście ciekawi, jak wszystko się kończy, zapraszam do lektury.

Moja ocena: 5/6


4 komentarze:

  1. Kiedyś planowałam zapoznać się z lawendowymi książkami, ale sobie odpuściłam - jeszcze nie czas dla mnie na trylogię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cała trylogia lawendowa już za mną i bardzo pozytywnie ją wspominam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ty przeczytałaś niemal wszystkie jej powieści, a ja jeszcze żadnej. Co za wstyd...

    OdpowiedzUsuń