środa, 21 października 2015

,,Przyjaciele małych piesków", ,,Mięciutcy przyjaciele"

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

,,Przyjaciele małych piesków" to kolejna kartonowa książeczka, którą pragnę Wam zaprezentować. Jest ona w całości kartonowa oraz ma zaokrąglone rogi.

Dzięki tej publikacji ujrzymy i przeczytamy nazwy takich zwierząt, jak wilk, krowa, koń, słonie, kot, kret, sójka, świstak, wydra, lis, indyk, królik, orły, czy papugi. Niektóre z tych zwierząt są ukazane ze swoimi dziećmi, czyli ich młodszym odpowiednikiem. Jak widać, gatunki są w tej pozycji bardzo różnorodne.

Książeczka jest bardzo ładna, barwna, kolorowa i wyrazista. Podpisane są tylko nazwy zwierząt. Dzięki temu nada się dla noworodków, ale także kilkuletnich dzieci, które chcą odkrywać świat i otaczające ich zwierzęta. Większość gatunków można ujrzeć w swoim bliskim otoczeniu lub ZOO. Jest to wspaniała publikacja dla dzieci w każdym wieku.

,,Przyjaciele małych piesków" to jedna z książeczek z ,,serii" kartonowej, w którą warto się zaopatrzyć. Jest to jedno z lepszych wydań tego typu publikacji, z którymi dotąd się zetknęłam.

Moja ocena: 5/6~*~

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Któż z nas nie chciałby mieć mięciutkich przyjaciół? Dzięki publikacji o takim tytule może stać się to w jakiś sposób możliwe.

Książeczka przedstawia następujące gatunki zwierząt: mysz, wiewiórkę, psa, rudzika, krowę, kaczkę i kaczęta, łabędzia, sarnę i jelonki, zająca, psa, zebry, delfiny, pingwiny, tygrysa. Są więc w tej pozycji zwierzęta lądowe, wodne, takie, które możemy zobaczyć na żywo lub tylko w telewizji.

Publikacja jest w całości kartonowa, ma zaokrąglone rogi oraz miłe dla oka obrazki. Ilustracje są kolorowe, naturalne, bardzo barwne,. Zwierzęta w publikacji przypominają te naprawdę żyjące obok nas. Uważam, ze to duży atut, iż zostały odwzorowane tak dokładnie. Książeczki kartonowe są przeznaczone dla noworodków i kilkuletnich dzieci, myślę więc, że w tej grupie docelowej będą się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem.

,,Mięciutcy przyjaciele" to kolejna kartonowa książeczka w mojej domowej biblioteczce. Uważam, że tego typu publikacji nigdy dość, tym bardziej, że te wydawnictwa Siedmioróg są naprawdę bardzo starannie wykonane, a w dodatku w przystępnej cenie.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.

Seria została przeczytana w ramach wyzwania

4 komentarze:

 1. Obrazki są przeurocze. Gdybym miała kupować prezent swoim siostrzeńcom, to na pewno rozejrzałabym się za "Przyjaciółmi małych piesków". :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie takie książeczki ze zwierzętami zawsze mnie rozczulają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki cudne ilustracje. Koniecznie muszę mieć te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł na prezent dla dziecka. Dobrze, że takie książeczki powstają :)

  OdpowiedzUsuń