czwartek, 22 października 2015

,,Przygody zabawek", ,,Kumple-pieszczochy", ,,Zwierzaki świata"

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Książeczki kartonowe zachwycą najmłodsze dzieci, ale także te kilkuletnie. Mam ich w swojej biblioteczce kilkadziesiąt, jednak wciąż chcę poszerzać swoją kolekcję. Głównie z tego powodu skusiłam się na lekturę ,,Przygód zabawek".

Prawie wszystkie zabawki dobrze się bawiły. Klaun Śmieszek psuł jednak pozostałym zabawę, był niezadowolony, nie był uprzejmy dla swoich przyjaciół. Za karę miał posprzątać strych. Przyjaciele jednak postanowili mu pomóc, gdyż jedno niemiłe zachowanie nie może zaważyć na szali prawdziwej przyjaźni.

Książeczka jest kartonowa w całości, ma zaokrąglone rogi oraz bardzo kolorowe, wyraziste ilustracje. Jakiś czas temu miałam okazję zapoznać się z rozszerzoną wersją tej publikacji, przeznaczoną dla starszych czytelników. Wersja kartonowa podoba mi się jednak jeszcze bardziej. Na każdej stronie jest kilka linijek tekstu. Przesłanie tej bajki bardzo mnie zachwyca. Cieszę się, że już od najmłodszych lat dzieci mogą zrozumieć, że przyjaciół ma się na dobre i na złe.

,,Przygody zabawek" to bardzo ładnie zilustrowana i opisana historia zabawek oraz klauna Śmieszka, który przez jeden dzień był nieuprzejmy dla swoich przyjaciół. Czy zrozumiał swój błąd?

Moja ocena: 5/6


~*~


Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Zwierzęta można poznawać na różne sposoby - jadąc na wieś, idąc do ZOO lub oglądając je w książeczkach właśnie. ,,Kumple-pieszczochy" to jedna z tych publikacji, które mogą pomóc dziecku w poznawaniu różnych gatunków zwierząt.

Dzięki tej publikacji z zaokrąglonymi rogami zobaczymy takie zwierzęta, jak krowa, pandy, niedźwiadki polarne, ptaki wodne, osiołek, małpa, foki, owce i jagnięta, kotki i kocięta, zające, gęsi, lwice, konie, kura i kurczęta. Jak widać, ich występowanie jest różne. Niektóre z nich zobaczymy w Polsce, inne niestety nie. Dzięki tego typu publikacjom dzieci mogą poznać różne zwierzaki.

,,Seria" składa się z kilku książeczek. Każda z nich jest o innej tematyce, jednak wszystkie są kartonowe, mają barwne, kolorowe, wyraziste ilustracje. Zwierzęta wyglądają bardzo naturalnie, więc bez problemu możemy rozpoznać osła, czy owce. Bardzo mi się podoba ten zabieg, gdyż dzieci bez problemu będą mogły poznać dane gatunki.

,,Kumple-pieszczochy" to bardzo ciekawa książeczka. Tekstu nie ma tutaj prawie wcale - są tylko podpisane gatunki zwierząt. Chętnych zapraszam do zakupu i lektury tej publikacji.

Moja ocena: 5/6


~*~


Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Książeczek kartonowych z zaokrąglonymi rogami nigdy dość. Mogą być one przeznaczone dla noworodków lub nieco starszych dzieci. Jedno jest pewne, na pewno znajdą swojego odbiorcę.

Publikacja zawiera ilustracje i podpisy następujących gatunków zwierząt: królików, żyraf i nosorożca, mamy foki i dziecka, świnek morskich, polnych myszy, koguta, kury i kurcząt, psa, ptaków, owcy i jagniątka, szympansów, zimorodków, mamy niedźwiedzicy i małego niedźwiadka, krowy i cielaka oraz warchlaków.

Zacznę może od przepięknej, klimatycznej i bardzo barwnej okładki. Lis oraz małe liski zdecydowanie zachęcają do bliższego kontaktu z tą książeczką. Wewnątrz jest podobnie - zwierzęta są naturalne, a ilustracje kolorowe. Dzięki tego typu pozycjom dzieci mogą zapoznać się z gatunkami, które można spotkać na co dzień (kura, świnka morska), w ZOO (żyrafa, niedźwiedź) lub takimi, które są bardzo rzadko spotykane (nosorożec).

,,Zwierzaki świata" to, jak wskazuje tytuł, krótki zbiór gatunków z całej kuli ziemskiej. To wspaniała motywacja do rozmowy z dziećmi o zwierzętach i wyprawie na wieś lub do ZOO. Oprócz wspólnie spędzonego czasu można także obejrzeć zwierzątka zaprezentowane w książeczce, polecam.


Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.

Seria została przeczytana w ramach wyzwania

2 komentarze:

  1. Fajnie, że te książeczki są kartonowe. Dla dzieci, idealne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ilustracje są wprost zachwycające. Nie mogę się na nie napatrzeć.

    OdpowiedzUsuń