wtorek, 27 października 2015

,,Pozaświatowcy. Zarzewie buntu" Brandon Mull

Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 592
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Brandon Mull to autor fantastycznych, a zarazem młodzieżowych powieści dla nastolatków. Na swoim koncie ma kilka serii - ,,Baśniobór", ,,Wojna cukierkowa" oraz ,,Pozaświatowcy". Dziś pragnę Was zapoznać z moją opinią nt. 2 tomu ostatniej z wymienionych cykli.

Nie chcąc wszystkiego zdradzić, pozwolę sobie ominąć sam początek fabuły. Jason, Rachel, Galloran oraz inni przeciwnicy Maldora postanawiają mu się przeciwstawić. Chcą do tego nakłonić innych mieszkańców Lyrianu. Czy im się to uda? Czy mają jakiekolwiek szanse na powodzenie? Co powie im wyrocznia, do której się udają?

Z czytaniem tej serii zwlekałam dość długo. Korzystając z jednego wyjazdu skusiłam się na lekturę pierwszego tomu, a kilka dni później postanowiłam zapoznać się z jego kontynuacją. Ta część podobała mi się bardziej, niż poprzednia. Momentami była dość przewidywalna, jednak dostarczyła mi chwil rozrywki. Ciekawym dodatkiem po zakończeniu tego tomu było dodanie rozmów wyroczni z trzema dość znaczącymi bohaterami.

Pomimo tego, że powieść jest bardzo obszerna, tę część czytało mi się szybciej i z większą przyjemnością. Mam jednak pewne zastrzeżenia odnośnie bohaterów. Moim zdaniem, jest ich za wielu i nie jestem w stanie dokładnie zorientować się, kto jest przyjacielem i z jakiego dokładnie ludu pochodzi. Jeśli już o tym mowa, podoba mi się fakt, że bohaterowie są różni, zarówno pod względem charakteru, wyglądu, czy cech charakterystycznych dla danej rasy. Niestety, w książce pojawia się dość sporo literówek, które irytowały mnie podczas lektury.

,,Pozaświatowcy. Zarzewie buntu" to moim zdaniem ciekawa opowieść, z którą powinny zapoznać się także osoby, które w 100% nie były zachwycone pierwszym tomem. Przede mną lektura ostatniej części. Mogę domyślać się jej zakończenia, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Moja ocena: 5/6


5 komentarzy:

 1. Uwielbiam autora , ponieważ nie jedną książkę przez niego napisaną przeczytałam i szczeze mówiąc bardzo polecam . Ja za to chętnie poszukam tej książki , którą tu Pani prezentuje , dziękuję i pozdrawiam cieplutko :*
  http://wybuchowa-kuchnia-karoli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety powyższa seria nie wzbudziła mojego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przeczytałam jeszcze pierwszego tomu, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już o tym tytule, a Twoja recenzja jeszcze bardziej mnie do niego zachęciła.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale lubię takie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń