czwartek, 29 października 2015

,,Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem" Brandon Mull

Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 576
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Brandon Mull to autor kilku serii fantastycznych przeznaczonych dla młodzieży - ,,Baśniobór", ,,Wojna cukierkowa", ,,Pięć Królestw" oraz ,,Pozaświatowcy". Dziś chciałabym zaprosić Was na moje wrażenia z trzeciego tomu ostatnio wspomnianej serii.

Wojna między Maldorem a Galloranem musi kiedyś nadejść. Bohaterowie wyposażeni w proroctwo starali się zrobić wszystko, by szala zwycięstwa przechyliła się na ich stronę. Atutem Maldora była jednak olbrzymia armia i umiejętność korzystania z czarnej magii i różnego rodzaju zaklęć. Kto zdradzi? Kto wygra? Komu uda się doczekać finału bitwy?

Pomimo tego, że całą serię czytałam razem około miesiąca, przeplatając ją innymi pozycjami, nie za bardzo ciągnęło mnie do zwieńczenia historii. Postanowiłam w końcu się z nią zapoznać. Podsumowując całą serię, uważam, że jest ona zbyt obszerna. Czytanie przez 1700 stron niemal o tym samym jest dla mnie nużące. ,,Baśniobór", który był jeszcze bardziej obszerny, przeczytałam z większym zainteresowaniem. Z przykrością dla miłośników ,,Pozaświatowców" muszę przyznać, że nic by się nie stało, gdybym nie przeczytała tej trylogii.

Bardzo lubię Brandona Mulla i z tego też powodu mam wszystkie jego książki kupione na własność. ,,Pozaświatowcy" byli jednak dla mnie dość monotonni. Za dużo tam postaci, ras, gatunków, nie mogłam tego wszystkiego spamiętać i być może to też zaburzało mi przyjemność mającą płynąć z lektury. Pisarzowi nie można jednak zarzucić braku plastycznego języka i ciekawego zakończenia, które i tak za wiele nie wyjaśnia. Mam nadzieję, że nie ma już w przygotowaniu czwartej części, która także mogłaby jeszcze zostać dopisana.

,,Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem" to obszerna pozycja, na pewno obowiązkowa dla tych, którzy czytali dwa pierwsze tomy, bo bezsensem byłoby nie poznanie zakończenia. Ja zagorzałą miłośniczką tej serii raczej nie zostanę.

Moja ocena: 4/6

3 komentarze:

  1. Całą serię poleciłam już mojej młodszej siostrze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Seria ciekawa i jak będę miała okazję to ją przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń