sobota, 3 października 2015

Nowości #42

Poniżej kupione przez nas książki i nie tylko. Zapowiadają się same cudeńka :)

,,Pegaz. Olimp w stanie wojny" Kate O'Hearn

Ostatnia część przygód Pegaza.


Seria rekomendowana przez Ricka Riordana, autora „Percy’ego Jacksona”. Idealna dla młodych fanów fantastyki i mitów.

Saturn, władca Tytanów, zdobywa śmiertelnie niebezpieczną broń. Olimpowi grozi zagłada! Emily i i jej skrzydlaty rumak Pegaz, uwikłani w przeciągającą się walkę olimpijczyków i tytanów, muszą wrócić do ludzkiego świata po tę jedną rzecz, która wciąż jeszcze może ocalić mityczny świat. O ile nie jest za późno… 

Książkę rekomenduje Rick Riordan, autor przygód Percy Jacksona. Pisze o niej: „Udana mieszanka nowoczesnej przygody i klasycznej fantazji”.

W serii: „Pegaz. Ogień życia”, „Pegaz. Walka o Olimp”, „Pegaz. Nowi olimpijczycy”, „Pegaz. Początki Olimpu”, „Pegaz. Olimp w stanie wojny”

,,Ten jeden rok" Gayle Forman

Drugi tom serii dla Pauliny.


Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?
„Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.

,,Jezioro szczęścia" Agnieszka Krawczyk

Czwarty, ostatni tom serii. Jeszcze nie zaczęłam zapoznawać się z tym cyklem.


Każdy ma swoje miejsce na świecie.

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku.
Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka, Katarzyna Wimmer, która będzie wspólnie z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko, ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia, echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia, silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów, choć niektóre z nich, nie tak, jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to, by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą, w nadziei, że nie ma przeszkody, której nie mogłaby pokonać miłość.

,,Warkocze" Laura Kristine Arnesen, Wivel Marie Moesgaard
Niespodzianka od wydawnictwa dla Pauliny.
Świat zwariował na punkcie warkoczy!


Najmodniejsze, proste i wyszukane opanowały salony, wybiegi mody
i podbiły internet: Facebook, Instagram, Pinterest, You Tube

Wszyscy plotą warkocze!

Warkocze idealne do szkoły,
szalone na imprezę
i romantyczne na randkę.

Stwórz oryginalną fryzurę podążając krok po kroku za prostymi instrukcjami Laury i Marie, dwóch nastolatek, których instagramowy profil @HairandNailInspiratin śledzi już ponad 130 000 osób!

Bądź modna i oryginalna nie wydając ani grosza!

,,Zapiski hinduskiej służącej" Baby Handler

Prezent od Alicji, dziękujemy!
"Zapiski hinduskiej służącej" to indyjski bestseller; prawdziwa opowieść o wyjątkowej kobiecie, o jej sile, odwadze i determinacji.
Gdy Baby Halder była jeszcze bardzo młoda, matka pozostawiła ją pod opieką okrutnego ojca. Kiedy miała dwanaście lat, została wydana za mężczyznę dwakroć od niej starszego, który często ją bił. Dwa lata później sama urodziła dziecko. Początki jej życia były naznaczone olbrzymim cierpieniem i wyzwaniami, aż - wyczerpana i zrozpaczona - uciekła z trójką dzieci do Delhi, gdzie podjęła pracę pokojówki w najbogatszych rezydencjach miasta. Zmuszona do spełniania każdej zachcianki pracodawców, trudziła się od świtu do nocy. Do czasu kiedy podjęła pracę u pewnego emerytowanego profesora, który zachęcił ją do sięgnięcia po pióro i spisania swojej historii... tej historii.
Książka napisana w szczery, prosty sposób, pozwala spojrzeć na świat biedy i podporządkowania, o którym niewiele osób z zewnątrz ma jakiekolwiek pojęcie.


,,Powracający głód" J.M.G. Le Clezio

j.w.Paryż 1931. Dziesięcioletnia Ethel odwiedza wystawę krajów kolonialnych. Urzeczona egzotyką, wraz ze swoim stryjecznym dziadkiem postanawia na rodzinnej posesji zrekonstruować pawilon indyjski. Realizacja projektu się przeciąga, dziewczyna dorasta. W liceum poznaje tajemniczą Ksenię, córkę rosyjskich imigrantów, którzy zbiegli do Francji przed rewolucją bolszewicką. Atmosfera w Paryżu gęstnieje: nasila się antysemityzm, coraz większą popularność zyskują ruchy faszystowskie. Druga wojna światowa okaże się prawdziwą próbą przyjaźni i charakterów. Ethel będzie musiała się ukrywać w górach, pozna głód i strach. W Powracającym głodzie Le Clézio rekonstruuje historię swojej matki i wskrzesza dawny Paryż: zaułki, dzielnicę Montparnasse, tętniące życiem bulwary. 

,,List" Richard Paul Evans


Nawet największa miłość może się zachwiać w cieniu tragedii.
  MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych przyjaciół.
  Los jednak wystawia ich na wielką próbę - umiera ich trzyletnia córeczka. Po tym przeżyciu David zaczyna uciekać przed emocjami w pracę. Chociaż jego miłość do MaryAnne jest głęboka, mężczyzna przez lata nie widzi swoich błędów - dopiero wyjazd ukochanej i pozostawiony przez nią list otworzą mu oczy i popchną go do wielkich zmian w życiu.
  Czy MaryAnne i David odnajdą drogę powrotną do wspólnego szczęścia? Czy Davidowi uda się pogodzić z przeszłością? Czy pomagając innym, mężczyzna zdoła pomóc także sobie?

 "List" Richarda Paula Evansa to inspirująca historia o nieprzemijającej sile miłości, która wzruszyła miliony czytelników. Opowieść przenosi nas w pełne kontrastów lata trzydzieste ubiegłego wieku, czas wystawnych przyjęć i początków big-bandów, a zarazem upadku wielkich fortun i dotkliwej nędzy.

8 komentarzy:

 1. "Jezioro szczęścia" mam w planach.
  Warkocze - cudo! - niestety nie dla mnie. Nie mam do tego smykałki i brak manualnych talentów:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka o warkoczach już mnie chwilę czasu kusi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie zobaczyłabym ,,Warkocze". Lubię różne, ciekawe fryzury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nic z tego zestawu ani nie czytałem, ani nawet nie posiadam. Życzę przyjemnej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem włosowym laikem :D mi to nawet książka nie pomoże :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka o warkoczach mnie zainteresowała. Mam długie włosy, więc warto by się nauczyć zaplatania takich cudów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Warkocze" mam - bardzo ciekawa i inspirujaca książka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie byłoby umieć pleść warkocze, ale i tak długo mi schodzi na rozplątywaniu włosów, to chyba nie miałabym już cierpliwości :D

  OdpowiedzUsuń