poniedziałek, 19 października 2015

,,MamoTata" Jeremy Howe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Nie wyobrażam sobie, by w moim życiu z dnia na dzień miało zabraknąć najbliższej mi osoby - męża, siostry, rodziców. Do czegoś takiego nie można się przygotować. By bez pożegnania stracić żonę i matkę.

Taka sytuacja zdarzyła się w życiu Jeremy'ego Howe'a oraz jego dwóch córeczek. Matka dziewczynek została zamordowana w swoim pokoju hotelowym, morderca na szczęście został złapany i osądzony. Nie przyniosło to jednak zapewne wielkiej ulgi najbliższej rodzinie zmarłej. Od tej pory Jeremy musiał zostać zarówno matką, jak i ojcem dla swoich dwóch dziewczynek.

Książkę kupiłyśmy właściwie przez przypadek, gdyż nie miałabym co czytać w podróży. Poza tym tytuł już dawno temu zapadł nam w pamięć. Chcąc nie chcąc, postanowiłam sprawdzić, czy lektura ,,MamoTata" okaże się dla mnie wielkim przeżyciem. Na początek wspomnę, że wydarzenia w niej opisane nie są chronologiczne w całości. Przez większość powieści jednak czytamy zdarzenie po zdarzeniu.

Po tego typu publikacji spodziewałabym się wielu emocji, łez, które by mnie dotknęły. W tego typu niełatwych biografiach oczekuję wielu emocji, które wstrząsną mną do głębi. Tymczasem całość wydawała mi się lekko przegadana, a jeden akapit podziękowań wzruszył mnie bardziej, niż cała pozycja...

Przerażające i smutne jest to, co spotkało tę rodzinę. Strata bliskiej osoby z minuty na minutę to na pewno traumatyczne przeżycie. ,,MamoTata: to opowieść o tym, jak Jeremy Howe radził sobie, ale także zmagał z przeciwnościami losu po śmierci Lizzie, swojej ukochanej. Niespecjalnie jestem wzruszona tą książką, choć być może znajdzie ona swoich zagorzałych zwolenników.

Moja ocena: 4/6 6 komentarzy:

 1. Skoro książka nie wywołała w Tobie zbyt wiele emocji to chyba jednak dam sobie z nią spokój.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno jest pisać o takich sprawach, więc nie dziwię się, że autor nie do końca podołał zadaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu sięgałam po tego typu książki, ale już od dawna nie miałam okazji.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że nie było tych emocji. Ja bym się chyba zawiodła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od początku nie ciągnęło mnie do tej książki, z powodów osobistych, i na pewno po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Póki co chyba odpuszczę jednak, średnie recenzje ta książka zbiera..

  OdpowiedzUsuń