czwartek, 1 października 2015

,,Kasia i Bari" Joelle Barnabe-Dauvister, Susanne Langer

Wydawnictwo: DEBIT
Data wydania: przed 2000
Format : Książka
Liczba stron: 130
Półka: posiadam
Do kupienia: -

,,Kasia i Bari" to lektura, którą czytałam i słuchałam będąc małą dziewczynką. Po kilkunastu latach jest tak samo aktualna.

Publikacja to zbiór 8 dość długich opowiadań, których głównymi bohaterami są Kasia i jej pies, Bari. Możemy poczytać o wycieczce bohaterki, o tym, jak przez przypadek trafiła do pracowni artysty albo jak zamieniła się z inną dziewczynką sukienką. Poczytamy także o znalezieniu rannego warchlaka, o tajemniczej dziurze w ziemi i pokoju pełnym skarbów, a także o tym, jak Kasia i Bari wybrali się w podróż pociągiem. Poznamy także opowieść o tajemniczych mężczyznach z bronią oraz o niebezpieczeństwie, które panuje w górach.

Książka została wydana lata temu, jednak nadal jest bardzo aktualna. Postacią, która ratuje wszystkich z opresji jest Bari, dzielny pies, na którym można polegać w każdej sytuacji. Historie są ciekawe, zajmujące, a przede wszystkim - prawdziwe. Każdą z tych przygód moglibyśmy przeżyć osobiście.

Styl pisarza jest prosty, a ilustracje kolorowe i naturalne. Zajmują one sporą część publikacji. Duża czcionka i niezbyt długie opowiadania sprawią, że nawet najmłodsi czytelnicy będą mogli się z nią zapoznać.

,,Kasia i Bari" to książka z mojego dzieciństwa, którą czytam z radością, przypominając sobie po latach wielokrotnie czytane opowiadania. Książka jest raczej trudno dostępna, ale warto mieć ją w domowej biblioteczce.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka wydana przed 2000 rokiem3 komentarze:

  1. A ja jej nie czytałam w dzieciństwie, ale mogę przecież nadrobic zaległości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ilustracje. Książka wzbudziła moje zainteresowanie, zatem postaram się za nią rozejrzeć.

    OdpowiedzUsuń