niedziela, 6 września 2015

,,Zanzibar" Martyna Wojciechowska

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Martyna Wojciechowska to bardzo znana polska podróżniczka. Oprócz programów telewizyjnych ma na swoim koncie także wiele książek z relacjami ze swoich podróży. Dzięki uprzejmości Alicji mogłam zapoznać się z jedną z nich.

,,Zanzibar" to jedna z książek wydanych w ramach serii Kobiety na krańcu świata. Publikacja to wydanie kieszonkowe, jednak ma dużą czytelną czcionkę oraz zawiera naprawdę dużo fotografii. Na początku możemy poczytać dane podstawowe o Zanzibarze, ciekawostki oraz porady, które mogą nam się przydać, gdy już się tam udany. Główna część to opis małżeństwa jednego mężczyzny z dwoma kobietami.

Legalnie w Zanzibarze jeden mężczyzna może mieć cztery żony. Każdej z nich musi zapewnić takie same warunki bytowe, finansowe, z każdą z nich spędzać tyle samo czasu. Ilość żon świadczy o majętności mężczyzny. Obie kobiety mieszkają 19 kroków od siebie, ich domy stykają się ścianami. Oczywistym jest, że jedna jest zazdrosna o drugą. Nie żyją bogato, gdyż mąż zarabia bardzo mało. One dorabiają na zbiorze lag, jednak nie są to wielkie pieniądze. Kobiety w Zanzibarze muszą być szczelnie okryte ubraniem, nawet w bardzo gorące dni.

,,Zanzibar" to publikacja, którą można kupić w bardzo okazyjnej cenie - już za kilka złotych. Lektura nie zajmuje zbyt wiele czasu, a naprawdę można lepiej poznać kraj, do którego większość z nas pewnie nigdy nie pojedzie. Całość dopełniają świetne fotografie. Zdecydowanie pozycja warta uwagi.

Moja ocena: 5/6

10 komentarzy:

 1. Moja siostra bardzo lubi czytać literaturę podróżniczą, a Wojciechowską to wręcz uwielbia, więc jej polecę powyższą publikację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam nic Pani Wojciechowskiej,ale zmienię to w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię jej program, właśnie oglądam jeden z jej odcinków. Ale książki jeszcze nie czytałam, muszę zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam autorski program dziennikarki, dlatego i na książkę chętnie się kiedyś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie czytałem książki podróżniczej. Chyba (jeśli w końcu mi się uda) zabiorę się za Cejrowskiego, ale Wojciechowska też jest ciekawą opcją :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Martyne. Dlatego też z checią przeczytałabym ksiażke jej autorstwa.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli znajdę tanio to na pewno kupię. Martyna bardzo ciekawie przedstawia kulturę innych krajów. Naprawdę bardzo lubię jej książki i programy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książki Martyny Wojciechowskiej. Tej jeszcze nie czytałam. Pewnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Współczuję tym kobietom, dobrze, że w naszym kraju nie ma poligamii. To straszny zwyczaj ;/ Lecą właśnie w tv nowe odcinki ,,Kobiety na krańcu świata" 7, szkoda, że Wojciechowska skończyła publikowanie książek na 3 serii..

  OdpowiedzUsuń