środa, 16 września 2015

,,Tajemnice korony. Chowańce. Tom 2" Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson

Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 368
Półka: posiadam
Do kupienia: IUVI

Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson to autorzy serii ,,Chowańce". Niedawno prezentowałam Wam pierwszą część, dziś zapraszam Was na jej kontynuację. Seria ma liczyć 4 tomy.

Trójka przyjaciół wraz ze swoimi chowańcami ćwiczyła swoje moce pod opieką bardziej doświadczonej osoby. Podczas ćwiczeń nagle ich czary przestały działać. Nie wiedzieli, co się stało. Mogli się tylko domyślać, że za tym wszystkim stoi chowaniec, który chciał przechytrzyć ich w zeszłym tomie. Na Aldwyna, Gilberta i Skular czekało nowe wyzwanie.

Początek tej historii był mało wciągający. Dopiero po kilkudziesięciu stronach akcja nabrała tempa i zaczęły pojawiać się bardziej interesujące fakty. Po wydarzeniach z pierwszej części wiemy już, kto jest trójką przeznaczoną do wypełniania zadań. W ,,Tajemnicach korony" możemy także poznać więcej faktów o rodzicach Aldwyna. Choć początkowo mogą nam się wydawać oburzające, powinniśmy zmienić zdanie, gdy dobrniemy do końca opowieści.

Styl pisarzy jest prosty, młodzieżowy. Całość czyta się z przyjemnością. Treści dopełniają dość liczne czarno-białe ilustracje, które na pewno są nietuzinkowe. Autorzy serii pod przykrywką dość banalnej historii przygotowali dla nas przesłanie, by nie wierzyć nawet najbliższym, bo nawet oni mogą nas zdradzić. Nie wszystkie fakty muszą być prawdziwe, choć wiele na to wskazuje.

,,Tajemnice korony. Chowańce. Tom 2" to książka dla miłośników serii, choć myślę, że można czytać ją także jako odrębną publikację. Niemrawy początek z upływem stron sprawia, że ciężko oderwać nam się od lektury. Powieść przeznaczona jest dla młodszych dzieci, choć młodzież także powinna być zadowolona. Na pewno w jakiś sposób jest to nietuzinkowa opowieść.

Moja ocena: 5/6


PREMIERA: 23.09.2015 r.


Wpis powstał w ramach współpracy z IUVI


2 komentarze:

  1. Jest przesłanie, niebanalna fabuła, czegóż chcieć więcej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaciekawiła mnie ta seria i chciałabym ją poznać. Wygląda na lekką, magiczną opowieść i po takie czasem lubię sięgać :)

    OdpowiedzUsuń