niedziela, 13 września 2015

,,Podarunek" Krystyna Mirek

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 376
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Krystyna Mirek to znana polska pisarka, autorka książek obyczajowych, której książki są wielce wzruszające, piękne i chwytające za serce. Czy ,,Podarunek" też zalicza się do tej grupy?

Marta, matka dwójki dzieci, nie była szczęśliwa w małżeństwie. Od dłuższego czasu nie układało jej się z mężem i teściową. Dodatkowo za kilka dni miało być Boże Narodzenie, a oni nie wiedzieli, gdzie spędzą święta - u siebie, czy u mamy małżonka. W tym samym czasie Kaja rozstała się ze swoim chłopakiem. Została z dużymi długami do spłacenia, z którymi musiała poradzić sobie sama. Obie panie czekały na uśmiech losu - czy słowa Marty, proszące o podarunek, miały się spełnić?


Książki Krystyny Mirek lubię i zaczytuję się w nich od kilku lat. Na tę chwilę z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że przeczytałam wszystkie. Niedawno na rynku ukazał się ,,Szczęśliwy dom", który także czeka na półce. ,,Podarunek" to powieść, która miała swoją premierę w zeszłym roku. Wtedy jednak zwlekałam z jej lekturą i postanowiłam przeczytać podczas jednego letniego popołudnia. Nadal jest tak samo aktualna i niesamowicie wciąga w świąteczny klimat.

Powieść toczy się kilkuwątkowo - możemy poczytać o wydarzeniach z punktu widzenia Marty i jej teściowej Eleonory, ale także Kai. Choć początkowo wydarzenia na to nie wskazują, jest to powieść optymistyczna, ciepła i sprawiająca, że wierzymy w to, że wszystkie marzenia mogą się spełnić. To także opowieść o trudach przeszłości, z którymi każdy z nas musi się uporać.

,,Podarunek" to piękna powieść, o byciu razem na dobre i na złe i o szczęśliwym, zupełnie niespodziewanym podarunku od losu. To także publikacja o prawdziwej miłości, która spada na nas zupełnie niespodziewanie. To wspaniała publikacja, o której ciężko napisać coś mądrego. Serdecznie polecam jej lekturę. Myślę, że nie będziecie zawiedzeni.

Moja ocena: 5/6

9 komentarzy:

 1. Czytałam jakiś czas temu i pamiętam, że byłam oczarowana książką. I chyba właśnie od tego tytułu polubiłam autorkę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę powieść na oku, a tymczasem czytam ''Szczęśliwy dom'' tejże autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorki nie kojarzę. Książka naprawdę zapowiada się ciekawie. :)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam mniej więcej rok temu - zaraz po premierze - ale nie do końca mi przypasowała, choć już nawet nie pamiętam dlaczego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie gustuję w takiej tematyce, wiec dobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię wielotorowe poprowadzenie fabuły. I muszę w końcu poznać prozę tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam niedawno i książka bardzo mi się podobała, inne książki autorki ciągle przede mną ale na pewno będę je chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Twórczość autorki nie jest mi znana, ale widzę, że warto to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja jeszcze żadnej książki tej autorki nie czytałam :( Ale w przyszłości bardzo bym chciała :)

  OdpowiedzUsuń