sobota, 26 września 2015

Nowości #41

Ciekawi, co przybyło do nas w ostatnim czasie? Sprawdźcie :)

,,Król Gromoryk i zagadkowy smok" Wojciech Widłak

Nowa seria wydawnictwa Egmont.


Król Gromoryk jest dość nietypowym królem. Jego przygody zaskakują i naprawdę skłaniają do myślenia! Poziom 1 przygotowuje dzieci w wieku przedszkolnym do nauki matematyki w szkole, podsuwając zabawy i zadania, które pokazują, jak ciekawe może być matematyczne patrzenie na świat. Bo matematyka jest wokół nas!

,,Król Gromoryk i jajko na miękko" Wojciech Widłak

j.w.


Król Gromoryk jest dość nietypowym królem. Jego przygody zaskakują i naprawdę skłaniają do myślenia! Poziom 1 przygotowuje dzieci w wieku przedszkolnym do nauki matematyki w szkole, podsuwając zabawy i zadania, które pokazują, jak ciekawe może być matematyczne patrzenie na świat. Bo matematyka jest wokół nas!

,,Szczurki chwytają życie za ogon" Rafał Witek

j.w.


Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody z kotem ( i nie tylko) śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zadań. Bo Szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje! Poziom 3 to wyzwanie dla najodważniejszych początkujących uczniów. Zadania, równania i obliczenia, które nie raz doprowadzą do naprawdę ciekawych wniosków. Bo matematyka to szukanie śmiałych rozwiązań!

,,Figle w fokarium" Marcin Sendecki

Foki <3


„Figle w fokarium” to historyjka o wizycie dwójki dzieci w helskim fokarium. Poznajemy foki i ich opiekunów, dowiadujemy się co nieco o życiu i zwyczajach tych morksich ssaków. Znakomite ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło oddają realia tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Zachęcamy do odwiedzin!

,,Babula Babalunga" Joanna Jagiełło

Książeczka z serii Czytam sobie.


Deszczowe lato nad jeziorem to dla Oli i Franka prawdziwa katastrofa. Wszystko zmienia się, gdy do willi „Nad Modrym Stawem”, w której mieszkają dzieci, przyjeżdża tajemnicza staruszka.

,,Rok z kocicą Izabelą" Ewa Nowak

j.w.


Kiedy pewnego marcowego dnia kocica Izabela ucieka z domu, Zuzia jest zrozpaczona. Jednak gdy kotka po pewnym czasie wraca, życie mieszkańców małego domku staje na głowie.

,,Jezioro łabędzie" Ewa Nowak

Co nieco o balecie.


Dziś każdy zna „Jezioro łabędzie”. Nie wszyscy jednak wiedzą, że początki baletu Piotra Czajkowskiego były bardzo trudne. Z tej książki dowiecie się wiele o historii powstania najsłynniejszego baletu świata.

,,Następcy. Pamiętnik Mal" Tina McLeef

Kolejne tomy ,,Następców".


Gdybyście ty i twoi przyjaciele zostali zmuszeni do opuszczenia miejsca, w którym dorastaliście, i przeniesienia się do nowego liceum, gdzie wszyscy nienawidziliby was na dzień dobry, co wtedy? Gdyby twoja matka była najnikczemniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek stąpała po ziemi, i oczekiwała od ciebie, że pomożesz jej dokonać totalnej destrukcji? I gdybyś wtedy spotkała kogoś naprawdę wyjątkowego… i to wywróciłoby twój świat do góry nogami?

,,Następcy. Księga zaklęć Mal" Tina McLeef


Księga zaklęć, którą trzymasz w dłoni, kiedyś należała do mojej matki, Diaboliny – królowej niegodziwości i występku. Znaleźć w niej możesz masę zaklęć, klątw i podstępnych magicznych sztuczek. (Nie próbuj ich w domu!). Ale kiedy matka przekazała tę księgę w moje ręce, żebym pomogła jej zniszczyć Auradon, wraz z przyjaciółmi postanowiliśmy użyć jej na swój własny sposób. Mówią, że jabłko pada niedaleko od jabłoni. Nazywają nas tymi złymi… Ale to do nas będzie należało ostatnie zdanie!

,,Po prostu bądź" Magdalena Witkiewicz

Egzemplarz przedpremierowy dla Pauliny.


Możemy się umówić i zawrzeć pewien pakt...

On był miłością jej życia, gdy go zabrakło jej świat runął. 
Została pustka i jeszcze ktoś...
W pobliżu zawsze był przyjaciel. Jego przyjaciel, któremu nie wolno było czuć.

Ale możemy się umówić
I zawrzeć pewien pakt

Zaopiekował się nią na dobre i na złe.
Ktoś do nich dołączył, a on nadal trwał.

Pewnie nie taką miłość
wymarzyłaś sobie w snach

Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza.
Równie cicho odchodzi niezauważona. 

Lecz może pokochasz mnie
Za jakiś czas

,,Kastor piecze" Lars Klinting

O tej książeczce mogliście już przeczytać. Bajka o sympatycznym bobrze z przepisem.


Kolejna opowieść o przygodach zmyślnego bobra. W każdej z nich robi coś nowego: buduje, uprawia fasolkę, piecze... Wszystkie te czynności są w książeczkach dokładnie zilustrowane i szczegółowo opisane. Tym razem Kastor bierze się za pyszne ciasto. W kuchni dzielnie asystuje mu przyjaciel Maciuś.

,,Mamotata" Jeremy Howe

Dodatek do gazety na podróż z Krakowa. Spodziewałam się czegoś innego. Za jakiś czas pojawi się wpis na jej temat.


Piękny, niezwykle szczery pamiętnik, ukazujący pełną poświęcenia miłość ojca i jego nierozerwalną więź z dziećmi.

Latem 1992 roku tuż po północy, Jeremy’ego i jego dwie córeczki obudził policjant, który przyniósł wiadomość o śmierci Lizzie, kochającej żony i mamy. Kobieta została zamordowana. 

Od tragicznego zdarzenia minęło dwadzieścia lat. Jeremy i jego córki są zupełnie innymi ludźmi, niż byliby, gdyby Lizzie nie straciła życia.
Jeremy Howe opowiada wstrząsającą historię swojej rodziny szczerze i uczciwie. Mówi o tym, co i jak się stało, pokazuje, w jaki sposób stawali na nogi, jak na nowo, krok za krokiem i kawałek po kawałku, składali w całość swoje życie, zniszczone przez dramat, z którym mało co może się równać. Jest na kartkach tej opowieści smutek, ale też przepełnia ją miłość, szacunek dla potęgi rodziny i wiara w przyszłość.


5 komentarzy:

 1. Niestety żadna z powyższych pozycji nie wzbudziła mojego zainteresowania. A książkę Witkiewicz już przeczytałam i gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Po prostu bądź" jest już na mojej półce. W ogóle nie spodziewałam się tej książki, więc jestem bardzo szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Szczurki chwytają życie za ogon" zamierzam poznać. "Jezioro łabędzie" czytałam i polecam. Świetna pozycja na prezent dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dla siebie nic nie widzę, ale za to dzieci powinny być usatysfakcjonowane :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Po prostu bądź" muszę przeczytać koniecznie!

  OdpowiedzUsuń