poniedziałek, 28 września 2015

,,Następcy. Pamięnik Mal" oraz ,,Następcy. Wielka księga Mal" Tina McLeet

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Tina McLeef to jedna z pisarek, która napisała dwie książki do serii ,,Następcy". ,,Pamiętnik Mal" to poszerzony opis wydarzeń z ,,Wielkiej księgi Mal".

Czwórka przyjaciół miała udać się do Auradonu, czyli królestwa dobra. Przez kilkanaście lat wychowywali się na Wyspie Potępionych, gdzie zło było na porządku dziennym. Diabolina, matka Mal, nie chciała jednak,by pojechali tam bez celu. Tak naprawdę każdy rodzic przyjaciół chciał, by wrócili z różdżką Dobrej Wróżki. Czy udało się zrealizować ten cel?

Jak na pamiętnik przystało w publikacji znajdziemy mnóstwo zapisków Mal - dotyczą one zarówno wydarzeń w Auradonie, jak i jej własnych przeżyć. Poczytamy także co nieco o pozostałych trzech bohaterach oraz o uczuciach samej Mal. Niektóre strony są pełne zapisków, inne mają bardzo dużą czcionkę i są tylko np. jakimiś hasłami. Zgodnie z okładką wewnątrz znajduje się mnóstwo fioletowych elementów. Na końcu znajdują się puste kartki do zapisania swoich myśli.

Najpierw skusiłam się na lekturę ,,Księgi zaklęć Mal". Wam polecam zacząć od ,,Pamiętnika Mal", gdyż to w tej książce wydarzenia są opisane bardzo szczegółowo. Ta druga publikacja to skrót zdarzeń opisanych w tym pamiętniku. Jeśli już o zeszycie zapisków mowa, myślę, że doskonałym pomysłem byłoby wydanie takiej książki, tylko z pustym miejscem do pisania, zachowując całą oprawę graficzną. Wśród miłośniczek serii na pewno znalazłyby się chętne osoby na taki zakup. Mogłyby wtedy całkowicie upodobnić się do Mal.

,,Następcy. Pamiętnik Mal" to książka o walce dobra ze złem, o walce ze swoim przeznaczeniem. Czy przyjaciele postąpią zgodnie z wolą rodziców, ukradną różdżkę i wrócą na Wyspę Potępionych? Przekonajcie się sami.

Moja ocena: 5/6


~*~

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Pierwsza książka z serii Następcy spodobała mi się na tyle, że postanowiłam zapoznać się z dwiema kolejnymi publikacjami - ,,Pamiętnikiem Mal" oraz ,,Księgą zaklęć Mal".

,,Księga zaklęć Mal" jest fabularnie bezpośrednio związana z książką ,,Pamiętnik Mal". Między wierszami jednak możemy poznać fabułę tej książki. Czwórka przyjaciół z Wyspy Potępionych zostaje zaproszona do Auradonu, królestwa dobra. Nie chcą tam jednak jechać bez potrzeby - ich głównym, tajemniczym zadaniem jest wykradnięcie czarodziejskiej różdżki Dobrej Wróżki. Czy to zadanie im się powiedzie?

Publikacja bardzo fajnie przemyślana. Główną rolę odgrywają zapiski przyjaciół, a zaklęcia są tylko dodatkiem. Każda z postaci ma swoją czcionkę, dzięki czemu na pewno nie pomylimy się co do tego, do kogo należy dana wypowiedź. Oprócz obmyślania planu ukradnięcia różdżki możemy także przeczytać o ich życiu codziennym i szkole w Auradonie. Jest także kilka testów A, B, C, które urozmaicają zapiski.

Na poniższych zdjęciach możecie zauważyć, że oprawa graficzna tej pozycji jest na bardzo wysokim poziomie. Twarda oprawa sprawi, że książka przetrwa dłużej. Nieco ciężko czytało mi się tę część, gdyż nie oglądałam filmu, jednak z czasem się w nią wciągnęłam. Myślę, że to doskonały dodatek do serii przeznaczony dla młodszych czytelników.

,,Księga zaklęć Mal" to nie tylko zaklęcia, ale przede wszystkim postawienie bohaterów w nowej sytuacji życiowej. Wykradną tę różdżkę, czy przejdą na dobrą stronę mocy? Czy będą używać zaklęć, by osiągnąć swój cel? Tego wszystkiego dowiecie się podczas lektury tego dodatku. Na początek proponuję zapoznanie się z ,,Następcy. Wyspa Potępionych" oraz ,,Następcy. Pamiętnik Mal". Tak naprawdę ,,Księga zaklęć Mal" to skrócony opis wydarzeń z publikacji ,,Pamiętnik Mal".

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


4 komentarze:

 1. Polecę obie książeczki mojej siostrzenicy. Ona na pewno będzie nimi zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obydwie książeczki są fajne i na pewno będę je polecać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej,
  nominowałam Cię do tagu: http://ksiazka-od-kuchni.blogspot.com/2015/09/the-courtship-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie zamierzam poznać w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń