niedziela, 20 września 2015

,,Lawenda w chodakach" Ewa Nowak

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 280
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Ewa Nowak to pisarka znana przede wszystkim z serii miętowej. Na swoim koncie ma jeszcze inne powieści młodzieżowe oraz dziecięce z serii Czytam sobie.

Czwórka przyjaciół, dwie pary, postanowiły, że udadzą się na wakacje za granicę. Rozplanowali zajęcia i można było ruszać w drogę. Już na początku podróży podejrzewali, że ta wyprawa może odmienić życie każdego z nich. Nie przewidywali wtedy, że w ich wycieczce może wziąć udział więcej osób oraz że ponownie spotkają znajomą z dawnych lat.

W serii miętowej zaczytywałam się lata temu. Potem miałam kilka lat przerwy, gdyż książki nie zachwycały mnie już w takim stopniu, jak dawniej. Teraz ponownie do nich wracam. Dzięki uczestnictwu w A może nad morze? Z książką 3 miałam okazję zapoznać się z ,,Lawendą w chodakach" Ewy Nowak. Jest to książka napisana już kilka lat temu, jednak wciąż aktualna.

Publikacja jest o nastolatkach dla nastolatków. Bohaterowie powieści muszą zmagać się ze swoimi problemami - uczuciami w związku, kłopotami z przeszłości, dawnymi znajomymi, nowym towarzystwem, niezbyt szanującym kobiety chłopakiem. Nie jest to zbyt obszerna pozycja, czyta się bardzo szybko. Ostatnie słowa miło zaskakują.

,,Lawenda w chodakach" to świetna, młodzieżowa lektura na wolne popołudnie. Czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Choć pisarka porusza różne problemy, nie grają one tutaj głównej roli. Powieść warta polecenia każdemu z nas.

Moja ocena: 5/6

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Poczuj miętę do czytania3 komentarze:

 1. Kolejna część serii, którą chętnie bym poznała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie należę już do młodzieży, ale nie mówię nie. Może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję za recenzję ;)

  Cieszę się, że książka się spodobała :D

  OdpowiedzUsuń