czwartek, 24 września 2015

,,12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Book Master

Gdy ujrzałam w zapowiedziach książkę ,,12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci" wiedziałam, że będę musiała ją mieć. ,,12 ważnych opowieści" już ponad rok zajmuje honorowe miejsce w domowej biblioteczce.


Książka to zbiór 12 opowiadań polskich pisarzy. Swoją cegiełkę dołożyli taki autorzy, jak Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Stelmaszyk, Renata Piątkowska, Maria Szarf, Zofia Stanecka, Marcin Pałasz. Jak widać, sporo tutaj znanych nazwisk. Pisali o prawie do równouprawnienia, do utrzymywania kontaktów z rodzicami, do wyrażania swoich poglądów opinii i emocji, o prawie do prywatności, do informacji, do życia bez przemocy, do adopcji, o prawie do opieki lekarskiej, do właściwych warunków i godnego życia, do nauki, do odpoczynku oraz o prawie do ochrony przez wyzyskiem.

Książka jest bardzo ważna i cieszę się, że znalazła swoje miejsce na polskim rynku wydawniczym. Choć niektóre prawa są trudne, wszystkie opowieści zostały napisane w sposób lekki i przystępny dla dzieci. Całość uświetniają świetne, kolorowe ilustracje. Na niektórych stronach mogłyby być nieco jaśniejsze, poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Dzieci powinny wiedzieć, jakie mają prawa. Cieszę się, że powstała tego typu publikacja. Została ona wydana bardzo starannie, w sztywnej oprawie. Doskonale nadaje się do wielokrotnego czytania.

,,12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci" to ładne, ważne opowieści polskich autorów. W historiach przewijają się prawa człowieka, o których najmłodsi powinni wiedzieć. Książka zdecydowanie warta polecenia!

Moja ocena: 6/6Książka została przeczytana w ramach wyzwaniaWpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.pl5 komentarzy:

 1. Pozycja godna polecenia. I sama również kiedyś będę miała ją na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taką wartościową książeczkę warto mieć w swojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. też bardzo mi się podoba "12 ważnych opowieści" - na pewno poszukam też "12 praw.."

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa tematyka. Warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo wartościowa i potrzebna książka :)

  OdpowiedzUsuń