środa, 26 sierpnia 2015

,,Zwiadowcy. Halt w niebezpieczeństwie. Księga 9" John Flanagan

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 512
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

John Flanagan to autor serii ,,Zwiadowcy", która początkowo miła mieć 10 tomów, jednak obecnie ma już 12. Podobno jest to zwieńczenie cyklu. Dziś przedstawiam Wam 9 część, która jest bezpośrednio związana z 8 tomem.

Halt, Horace oraz Will nadal ścigali mężczyznę, który przewodził sekcie. Jej zadaniem było ograbianie biednych z ich majątków, a dodatkowo napaści na niewinnych. Trójka przyjaciół podążała tropem tej szajki, jednak napotykali różne trudności. Najpoważniejsza z nich miała być dopiero przed nimi - Halt mógł umrzeć.

,,Zwiadowcy" to taka seria, którą mogę czytać zawsze i wszędzie. Smutno mi, że to już prawie koniec. Na szczęście John Flanagan napisał także inną 5-tomową serię ,,Drużyna", której akcja toczy się w Skandii i występują w miej niektórzy bohaterowie z tego cyklu. Gdy nadarzy się okazja, na pewno się z nią zapoznam.

W powieści nie brak śmiechu, ale i łez. Możemy czytać o zabawnych momentach, w których przekomarzają się przyjaciele. Lekturę wypełniają też chwile zgrozy, gdy myślimy, że jeden z nich może umrzeć, choć tak naprawdę nie sądzimy, by było to możliwe. Na koniec są to łzy szczęścia, gdy czytamy o prostym, czysto ludzkim uczynku Trobara, bohatera, którego znamy z wcześniejszego tomu o zamku Macindaw.

,,Zwiadowcy. Halt w niebezpieczeństwie. Księga 9" to słodko-gorzka opowieść o dalszych losach przyjaciół. Na pewno spodoba się miłośnikom serii. Jest jak na razie najobszerniejsza, jednak nie sposób zasnąć przed przeczytaniem ostatniego zdania. Serdecznie polecam całość, jeśli jeszcze nie znacie tego cyklu.


Moja ocena: 5,5/6

6 komentarzy:

 1. Nie ciągnie mnie do tej serii, więc spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ten tom, pamiętam, że stresowałam się niesamowicie, co też stanie się z Haltem, tyle emocji. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się w końcu zapoznac z tą serią, tym bardziej, ze mój brat ma cała u siebie :>
  kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla miłośników tej serii to na pewno nie lada gratka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś mi mówi, że niedługo dotrę i do tej części :D Nie wiem, jak mogła mi się ta seria nie bardzo spodobać za pierwszym podejściem...

  OdpowiedzUsuń