środa, 19 sierpnia 2015

,,Wczesne sprawy Poirota" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 304
Półka: posiadam
Do kupienia: Kolekcja Agathy Christie

Agatha Christie to pisarka, która ma na swoim koncie kilkadziesiąt kryminałów. Wydawnictwo Dolnośląskie na jej cześć postanowiło wydawać kolekcję jej powieści. Mam kilka z tych publikacji i każdą kolekcją czytam z jeszcze większą przyjemnością, niż poprzednią.

Gdy zaopatrywałam się w tę książkę nie zwróciłam uwagi na to, że będą to krótkie sprawy Poirota. Zbiór zawiera ich aż 18. Choć czasem wydawało mi się, że znam rozwiązanie zagadki i tak zawsze okazywało się, że byłam w błędzie. Na uwagę zasługują takie opowiadania, jak: ,,Przygoda kucharki z Clapham", ,,Król trefl", ,,Bombonierka", ,,Gniazdo os" oraz ,,Dama z woalką". Wszystkie historie ze zbioru mi się podobały, jednak wymienione zasługują na szczególne uznanie.

Jeśli sądzicie, że Herkules Poirot jest nieomylny to możecie się zawieść. Własnie opowiadanie ,,Bombonierka" dowodzi tego, że on także może się pomylić. Większość jest opisywana z punktu widzenia przyjaciela sławnego detektywa, kapitana Hastingsa. Zbiór jest bardzo udany, całość nie nudzi, a wręcz skłania do innych dzieł pisarki.

,,Wczesne sprawy Poirota" to nie tylko piękne wydanie, ale także ciekawa i zajmująca treść. Myślę, że warto zapoznać się z tym zbiorem, gdyż można go odłożyć praktycznie w każdej chwili. Opowiadania mają po kilkanaście stron, więc ich lektura to jedyne kilkanaście minut, które uda nam się wygospodarować w ciągu dnia. Ze swojej strony polecam.

Moja ocena: 5,5/6

6 komentarzy:

 1. Będę miała na uwadze tę książkę, gdyż jej fabuła oraz Twoja pozytywna recenzja skutecznie mnie zachęcają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciągle mam w planach, choć jedną powieść tej autorki. Niestety mam opory, gdyż naprawdę bardzo rzadko czytam kryminały. Nie pasuje mi ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, to piękne wydanie. Mam w planach przeczytanie tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Christie, dlaczego więc nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę wrócić do twórczości tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń