wtorek, 11 sierpnia 2015

,,W cieniu" A.S.A. Harrison

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 352
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

O książce A.S.Y. Harrison pt. ,,W cieniu" swego czasu było głośno. Postanowiłam nie pozostawać wyjątkiem i skusiłam się na jej zakup. Czy było warto? Na początku zaznaczę, że powieść powinna spodobać się miłośnikom ,,Zaginionej dziewczyny" lub ,,Buźki".

Jodi i Todd byli ze sobą od 20 lat. Co prawda, mężczyźnie zdarzały się przelotne znajomości, na które kobieta nie zwracała uwagi, jednak nigdy nie mieli poważnego kryzysu. Teraz miało się to zmienić. Todd miał zostać ojcem, a matką jego dziecka na pewno nie miała być Jodi. Oznaczało to, że cały jego majątek przejdzie na nową rodzinę bohatera. Co zdecydowała się zrobić kobieta, by do tego nie dopuścić?

Lektura tej książki, pomimo tego, że została bardzo dobrze wydana - duże marginesy, czcionka, jest dość monotonna. Czyta się ją dość wolno, jednak z zainteresowaniem. Druga połowa książki jest nieco szybsza. Zresztą, wtedy już bardzo wciągnęłam się w fabułę i byłam ciekawa zakończenia. Niemal całość książki to rozdziały należące naprzemiennie do Jodi i Todda, ostatnie kilkadziesiąt stron publikacji należy tylko do kobiety.

Styl pisarki jest bardzo prosty. Początkowo ciężko było mi się wciągnąć w fabułę, ale, jak już wspomniałam, z czasem to ustąpiło. Jest to bardzo dobra powieść psychologiczna z minimalnym kryminalnym wątkiem, który tak naprawdę nie toczy się przez całość. Bohaterów nie ma tutaj za wielu, a zakończenie może wbić w fotel. Czegoś takiego na pewno się nie spodziewacie.

,,W cieniu" to lektura, która może uprzyjemnić nam czas. Z początku monotonna rozwija się z każdą kolejną stroną. Podsumowując, jest to ciekawa i wciągająca powieść psychologiczna z wątkiem kryminalnym. Naprawdę warto się z nią zapoznać, choćby dla samego zakończenia.

Moja ocena: 5,5/6


10 komentarzy:

 1. Mam ,,Zaginioną dziewczynę", więc jak mi się spodoba to na pewno kupię tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie, ale na razie muszę spasować, bo uzbierało mi się innych zaległości czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Buźkę" mam w planach. Jak mi się spodoba, na pewno skuszę się też na "W cieniu". Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce. Dziękuję, że zwróciłaś mi na nią uwagę:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię psychologiczne z wątkiem kryminalnym, coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja póki co mam w planach "Zaginioną dziewczynę". A potem zobaczę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nieco offtopowo, ale zapraszam do udziału w blogowej zabawie z Harrym Potterem w tle :)
  http://www.anianotuje.pl/2015/08/harry-potter-characters-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio prawie każdą książkę, którą zaczynam czytać wydaje się być właśnie początkowo nudna i nieciekawa, cieszę się, że jednak tak się nie okazuje w rezultacie :D Co do tej powyższej to mam na nią ochotę, tym bardziej, że "Zaginioną dziewczynę" znam i bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo zaciekawiłaś mnie tą książką. Z pewnością po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń