czwartek, 20 sierpnia 2015

,,TOŃ" Anya Lipska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 396
Półka: posiadam
Do kupienia: Czwarta strona

Anya Lipska to pisarka urodzona i mieszkająca w Anglii. ,,TOŃ" rozpoczyna serię o duecie - Januszu Kiszce i Natalie Kershaw. Obecnie autorka pracuje nad trzecim tomem cyklu.

Londyn. Janusz Kiszka dostaje zlecenie od księdza, aby odnaleźć dziewczynę, która pracowała w restauracji. W tym samym czasie na brzegu Tamizy zostaje wyłowiona dziewczyna - Ela. Jej sprawą ma zajmować się Natalie Kershaw. Do tego w hotelu zostaje znalezione ciało kolejnej zamordowanej. Czy te trzy sprawy jakoś się łączą? Co z tym wszystkim wspólnego ma chłopak o imieniu Paweł?
Gdy zapoznałam się z krótkim opisem książki nie miałam jej nic do zarzucenia. Gdy zaczęłam lekturę zaczęły się lekkie zgrzyty. Styl pisarki jest dla mnie nieco za ciężki. Lektury nie ułatwiają całe strony tekstu. W rezultacie lektura tej książki nieco mi się dłużyła. Pisarka dość umiejętnie wplotła w to wszystko czasy Solidarności. Akcja toczy się w Londynie i w Polsce. Mąż Anyi Lipskiej jest Polakiem i to dzięki niemu mogła przenieść akcję też do naszego kraju.

Na uwagę zasługuje jednak bardzo ładne wydanie powieści. Usztywniana okładka (jak w przypadku ,,Dziewczyny z porcelany" Agnieszki Olejnik) oraz panorama na początku i końcu książki na obu stronach zdecydowanie przyciągają wzrok. Fabuła jest także dość przemyślana. Praktycznie przez całą książkę sądzimy, że znamy rozwiązanie sprawy. Na koniec pisarka zaserwowała nam kilka niespodzianek.

,,TOŃ" to kryminał, który nieco mnie znużył. Czytałam jednak wytrwale i muszę przyznać, że druga część powieści była odrobinę ciekawsza. Na razie jednak nie planuję zapoznawania się z kolejnymi tomami serii, które być może w przyszłości ukażą się w Polsce.

Moja ocena: 3,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Czwarta Strona

6 komentarzy:

 1. Nie lubię nużących kryminałów, dlatego nie zamierzam sięgać po powyższą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kryminałów w swoim młodym życiu naczytałam się dość sporo i muszę przyzna,c że stałam sie przez to bardzo wymagajaca, więc wątpie aby ta książka przypadła mi do gustu.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie słyszałam o tej powieści i mimo, że nie do końca cała historia Ci przypadła do gustu, to ja akurat w tym momencie mam ochotę na każdy kryminał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryminał ten już mam :) Będę go niebawem czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie chyba odstraszyłyby skutecznie te przeładowane strony i ciężki styl.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaskoczyła mnie Twoja niska ocena, czytałam o książce kilka opinii i były pozytywne, ale z ciekawości będę chciała przeczytać i się przekonać jaki jest.

  OdpowiedzUsuń