czwartek, 27 sierpnia 2015

,,Piraci Północy. Bractwo" Dariusz Domagalski

Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Dariusz Domagalski to pisarz, a zarazem scenarzysta komiksów. ,,Piraci Północy. Bractwo" rozpoczyna cykl książek o piratach.


Fabuła tej książki toczy się kilkuwątkowo. Bohaterami są piraci, którzy zajmują się łupieniem statków lub kupcy, którzy przewożą swoje towary. Pojawia się także wątek związany z ówczesną władzą, buntami na pokładzie, nowym dowództwem. Nie sposób opisać to dokładniej, gdyż wtedy musiałabym zdradzić większą część fabuły. W jaki sposób te wszystkie historie się połączą?

Powieść kupiłyśmy dość dawno temu. O piratach czytać lubię, więc skusiłam się w końcu na lekturę. Pierwsze co mnie razi w tej książce to niebotycznie duża ilość przypisów, niekiedy zajmują po 1/3 strony. Nie rozumiem także, dlaczego na każdej stronie numerowane są od 1? Początkowo ciężko było mi się wciągnąć w powieść, jednak gdy doszłam do kulminacyjnego punktu fabuły było już o wiele lepiej. Czytałam z wielkim zainteresowaniem.

W publikacji pojawia się także delikatny wątek miłosny, który być może zostanie przedłużony w kolejnych częściach cyklu. Na razie nic jednak nie wskazuje, by szybko miały się one ukazać. Całość toczy się tylko kilka miesięcy, ale ze względu na mnogość wątków nie odczuwamy, że jest to tak krótki czas. Opisywana akcja to rok 1389. W książce pojawia się kilka ilustracji.

,,Piraci Północy. Bractwo" to moje pierwsze, całkiem udane spotkanie z twórczością pisarza. Nie skuszę się już raczej na kontynuację, gdyż nie mam pojęcia, kiedy będzie dostępna. Jest to idealna lektura na wolne popołudnie. Czyta się naprawdę szybko.

Moja ocena: 4,5/6

5 komentarzy:

 1. Fabuła książki nie wzbudziła mojego zainteresowania, więc jednak spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się całkiem interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piraci mnie zawsze fascynowali. Tacy niegrzeczni chłopcy...

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie lubię, gdy w książce pojawia się ta duża ilość przypisów. W zeszłym roku miałam "fazę" na piratów, bo oglądałam serial "Piraci", ale w tym roku jakoś mi przeszło :)

  OdpowiedzUsuń