niedziela, 16 sierpnia 2015

,,Pajęczyna" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010
Format : Książka
Liczba stron: 152
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Agatha Christie to znana pisarka kryminalna, której dzieła są również bardzo popularne obecnie. Do tej pory przeczytałam zaledwie trzy jej powieści - ,,Morderstwo w Orient Expresie", ,,A.B.C." oraz prezentowaną dziś ,,Pajęczynę". Ta ostatnia to coś innego - jest adaptacją sztuki teatralnej.

Początkowo nic nie zapowiadało tragedii. To miało być kolejne rodzinne popołudnie. Zupełnie niespodziewanie panią domu odwiedzić jednak mężczyzna. Szybko się go pozbyła. Trzech innych gości udało się na pole golfowe, mąż wrócił i po chwili wyjechał. Kobieta, przechodząc przez salon potknęła się o trupa. Skąd się tam wziął?

Z racji tego, że powieść jest adaptacją sztuki teatralnej całość jest napisana lekko i z humorem. Rozdziały są raczej krótkie, tak, jak poszczególne akty. Czytając miałam przed oczami opisywane wydarzenia. Choć pisarka zręcznie naprowadza nas na trop mordercy to właściwie do samego końca nie wiadomo, kto jest winny zabójstwa. Trzeba mieć niebywałą wyobraźnię, by stworzyć tego typu publikację. Istny majstersztyk. Wszystko jest ze sobą bardzo dobrze połączone i przemyślane.

,,Pajęczyna" to kryminał, którego początkowo się bałam. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Za drugim podejściem do niego wciągnęłam się już od pierwszych stron. Gorąco polecam miłośnikom krótkich form i tym,którzy nie mają wiele czasu na lekturę. Nim się spostrzeżecie, będziecie czytać ostatnie zdanie.

Moja ocena: 5,5/6

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki pani Agaty, ale tej chyba nie czytałam, muszę to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory czytałam tylko jedną książkę autorki, ale pamiętam, że przypadła mi do gustu, dlatego jak nadarzy się okazja to chętnie sięgnę po powyższą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Wam mam już tę książkę. Teraz nic tylko czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam kryminałów, ale kiedy wreszcie postanowię się z nimi zapoznać, zrobię to za pomocą tej właśnie pisarki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę chciała wrócić do twórczości pisarki. Coraz bardziej czuję się zachęcona :)

  OdpowiedzUsuń