sobota, 29 sierpnia 2015

Nowości #38

Takie oto powieści trafiły do nas w poprzednim tygodniu.

,,After. Bez siebie nie przetrwamy" Anna Todd

Zwieńczenie serii dla Pauliny.


Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać.
Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

,,450 stron" Patrycja Gryciuk

Zapowiada się interesująco.


Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno...

W świecie w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę?

Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów.

Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!

,,Wbrew sobie" Katarzyna Kołczewska

Dla Pauliny, lubi czytać tego typu powieści.


Nie da się uratować nikogo siłą. Do przyjęcia pomocy też trzeba dojrzeć.

  Ewelina pragnie tylko jednego - dziecka. Jest skupiona na sobie i własnych przejściach, egoistycznie manipuluje bliskimi, nie dostrzega problemów innych ludzi, liczy się tylko ona i jej sprawy. Zachowuje się jak rozkapryszony, rozpieszczony bachor.
  Zraża do siebie kochającego i oddanego męża, matkę, która za wszelką cenę chce chronić córkę przed problemami i siostrę - tę, która poświęciła dla Eweliny najwięcej.
  Kiedy ujawnienie skrywanej rodzinnej przeszłości i konsekwencje własnych zaskakujących decyzji zachwieją wiarą Eweliny w siebie i zburzą wygodne życie, zrozumie, jak bardzo musi się zmienić.
  Ale czy nie będzie już za późno?

,,Cudze jabłka" Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Kolejna powieść pisarki, fabuła brzmi bardzo ciekawie.


  Od pucybuta do milionera - tę ścieżkę znamy bardzo dobrze. Ewie i Markowi, bohaterom "Cudzych jabłek" przyszło jednak pokonać drogę o wiele trudniejszą. Żyli dostatnio, nie brakowało im na prywatną szkołę dla córki Poli, zagraniczne wypady w środku roku, ogrodnika, sprzątaczkę. Mieli dwa samochody, dom i basem w ogrodzie. Nigdy nie mieli poczucia, że żyją rozrzutnie, że trwonią pieniądze. A jednak... Gdy długo przygotowywany nowy interes Marka wziął w łeb, zer na koncie zaczęło ubywać, a oczekiwany kredyt nie przychodził, musieli zmienić swoje spojrzenie na życie i... zakasać rękawy.
  Co za ironia! Jedyną pracą dostępną od zaraz dla niedoszłej pani psycholog okazało się... sprzątanie. Markowi nie poszło dużo lepiej. Czy uda im się ocalić związek? Czy potrafią jeszcze patrzeć na siebie bez wyrzutu, jak przed laty, gdy pieniądze nie miały znaczenia? Jak bardzo zmienia się życie, gdy ubywa zer na koncie?
 "Cudze jabłka" to mądra, wzruszająca i jednocześnie zabawna książka o tym, że "kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy za pieniądze, których nie mamy, aby imponować ludziom, których nie lubimy". Może nie warto...

,,Wprost do gwiazd" Katarzyna Meres

Pierwsza powieść Kasi, jeszcze raz gratulujemy :)


Życie nie oszczędza nikogo. Gdy Lucia była nastolatką straciła mamę i od tego tragicznego wydarzania wszystko zaczęło się źle układać - uwikłanie w narzeczeństwo z mężczyzną, którego nie chce, porzucenie ukochanego, poddanie się woli ojca. W między czasie wiele się dzieje, tajemnice i sekrety z przeszłości zaczynają wychodzić na jaw. Czy Lucia będzie dążyć do szczęścia i spełniania swoich marzeń, zacznie o siebie walczyć? Czy odkrycie tajemnicy z przeszłości zmieni jej życie? 

Wprost do gwiazd to historia o poświęceniu się w imię miłości. Człowiek nie wie do czego jest zdolny, dopóki nie doświadczy danej sytuacji. Przeszłość potrafi namieszać. Teraźniejszość również. Bohaterka uczestniczy w niewolniczym życiu. Wypełnia rozkazy ojca, a gdy pojawia się narzeczony nic nie staje się łatwiejsze. Trudno jest się odciąć... Lecz wszystko jest możliwe, bo życie zaskakuje. I nawet niemożliwe staje się bardzo realne, a najskrytsze marzenia się spełniają.

,,Trzy marzenia" Kathie DeNosky

Wygrana Pauliny na Fp wydawnictwa.


Emeralda Larson jest milionerką. Jej jedyny syn Owen, playboy i utracjusz, który zginął tragicznie w wypadku na jachcie, miał trzech nieślubnych synów. Emeralda od początku wiedziała o wnukach, ale nie chciała, by zepsuł ich nadmiar pieniędzy. Teraz nieoczekiwanie wkracza w ich życie. Caleb, Nick i Hunter przyjeżdżają na spotkanie z babką, która ma dla nich nie lada niespodziankę: każdy z nich dostanie od niej firmę. To jednak dopiero początek planu, jak ułożyć im życie.


9 komentarzy:

 1. Ostatni tom After już czytałam, zaś na pozostałe pozycje mam wielką ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem dla siebie widzę jedynie 450 stron, których poszukuję. ;) Z chęcią poznam, może się uda. ;) Miłej lektury reszty nowości. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach "450 stron". Przeczytałam "Cudze jabłka" i polecam. Moim zdaniem książka jest lepsza od poprzedniczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej mam ochotę na After , gdyż czytałam pozostale czesci i bardzo mi sie spodobaly :)

  OdpowiedzUsuń
 5. After u mnie czeka na swoją kolej, Cudze jabłka czytałam i polecam :) a na 450 mam chrapkę

  OdpowiedzUsuń
 6. ,,450 stron" też do mnie właśnie idzie. A książkę Kasi chętnie bym przeczytała, ale to niestety ebook.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Wbrew sobie" i "Cudze jabłka" to książki na które mam ochotę, fajne nabytki - miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Wbrew sobie" mnie zainteresowało :)
  Dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,450 stron" mam w planach, koniecznie muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń